Finaliści konkursu Indie Basement 2.0

Końcówka była hardcorowa. Tak zażartej walki o miejsca w finałowej 15-tce nie spodziewał się żaden z jurorów. O wygranej jednych i przegranej drugich zaważyły setne i dziesiętne!

Ostatnie godziny głosowania na zgłoszone do konkursu Indie Basement 2.0 gry to walka nerwów w gronie twórców oraz spory stres i rozterki wśród członków międzynarodowego jury. Dominik Głowacki i przewodniczący zespołu sędziowskiego Johannes Wadin nie mieli łatwego zadania, bowiem w wyścigu o dwa miejsca w finale prześcigały się nieustannie cztery idące łeb w łeb produkcje. Po wielu analizach, TOP 15 konkursu Indie Basement 2.0 przybrało ostateczną formę:

Beyond Space
CATDAMMIT!
CAVE! CAVE! DEUS VIDET
Createrria
Darkwood
Daymare Town 4
Duma Szlachecka
Ninja Cat And Zombie Dinosaurs Power Pack
oO
Race to Mars
Spoiler Alert
Star Horizon
Superhot
Volt
Warlocks

Kolejność najlepszych gier konkursu Indie Basement 2.0 jest alfabetyczna. Już niebawem ujawnimy nominacje w poszczególnych kategoriach. Twórcy finałowych gier zawalczą o następujące nagrody: licencję UNITY PRO, polską i angielską lokalizację gry ufundowaną przez mocap.pl, pakiet wartości 1500zł na udźwiękowienie swojej produkcji od firmy SoundIT, tablety Pentagram Quadra 7 Ultra Slim oraz słuchawki Plantronics. Jeśli chcesz poznać zwycięzców, którym nasza redakcja ufunduje pamiątkową statuetkę i dyplomy, przyjedź na retro imprezę Pixel Heaven 2014 do Warszawy już 31 maja 1 czerwca! To właśnie tam odbędzie się wystawa gier i uroczysta ceremonia wręczenia nagród z udziałem 1ndie World i jurorów!

Autor: glowa711

Newsman, publicysta, recenzent, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, fan gier niezależnych. Z chęcią zagrałby już w drugie Hotline Miami.

  • lukas

    już pędzę

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3