11 Bit Studios ‚podkradają’ twórców Wiedźmina

Maciej Szcześnik oraz Marek Ziemak, którzy do tej pory pracowali przy serii gier z Wiedźminem postanowili przejść do niezależnego dewelopera 11 Bit Studios.

Maciej Szcześnik pracujący na stanowisku Lead Gameplay Designera nie może nacieszyć się ze zmian. W 11 Bit odpowiedzialny będzie za konstrukcję całego designu gry. Wszelkie jego pomysły zostaną przelane najpierw na papier, a potem wprowadzone do cyfrowego życia.

Marek Ziemak jeszcze nie został przypisany do konkretnej roli w nowym studiu, a przynajmniej nie została ona ujawniona. Deweloperzy obiecują wkrótce puścić nieco więcej pary z ust wraz z informacjami dotyczącymi nowych projektów.

Grzegorz Miechowski, prezes 11 Bit Studios również nie kryje radości z pozyskania nowych pracowników, mówi: „Tworzymy gry w mniejszych zespołach, w których wkład kreatywny jest najważniejszym elementem. Mieć tych ludzi w zespole oznacza wejście 11 Bit Studios na kompletnie nowy poziom”. Nic dodać, nic ująć, życzymy nowej ekipie samych sukcesów i niezapomnianych gier.

11 Bit Studios najbardziej jest znane za Anomaly 2, którego recenzję możecie przeczytać TU. Deweloper do tej pory skupiony był na grach mobilnych, jednak teraz ogłasza gotowość tworzenia tytułów multiplatformowych. Trzymamy kciuki!