1ndiana Sales #13: Nowy rok, nowe możliwości

Przed nami nowy rok, zapewne każdy z was przygotował sobie jakieś postanowienie na 2014. Mam złą wiadomość dla tych, którzy obiecali sobie wydawać mniej na gry – będzie wam ciężko oprzeć się pokusie i to już w tym tygodniu.

004

Humble Bundle to strona, którą każdy zna i dlatego rzadko pojawia się w moim zestawieniu, ale obok obecnej paczki nie mogłam po prostu przejść obojętnie. A to dlatego, że w Humble Indie Bundle X znalazły się trzy gry, które ubóstwiam, a dwie z nich zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na mojej prywatnej liście najlepszych gier niezależnych. Jednym z tych tytułów jest oczywiście To The Moon, które znają już chyba wszyscy, o którym mówiło się naprawdę wiele, a i tak zachwyca każdą kolejną osobę, która je rozegra (no, prawie każdą, ale wiadomo – wszystkie reguł mają swoje wyjątki). Interaktywna opowieść przenosi gracza do świata, gdzie jego zadaniem jest pomoc umierającemu staruszkowi w spełnieniu marzenia jego życia. W tym wypadku chodzi o to by Johnny miał możliwość dotarcia na księżyc. Dlaczego tak bardzo mu na tym zależy i co tak właściwie wydarzyło się w życiu staruszka? Wystarczy poświęcić tylko cztery godziny, żeby poznać odpowiedzi na te pytania. Nawet, jeżeli sami znacie już ten tytuł, to warto sprezentować go znajomemu, który wciąż wątpi w siłę gier niezależnych.

Obok To The Moon, za 1$ (ok. 3.20 zł) dostaniemy też Papo & Yo, o którym pisałam więcej w ramach jedenastego wydania 1ndiany. Dlatego jeżeli ktoś ominął wyprzedaż z Indie Game Stand, ma szansę naprawić swój błąd. Tak – błąd, ponieważ jest to gra naprawdę godna uwagi. Natomiast przebijając średnią, która w chwili obecnej wynosi 5.6$, czyli ok. 18 zł, sprawimy sobie między innymi prezent w postaci Reus. Jest to całkiem nietypowa gra logiczno-strategiczna pod przykrywką symulatora boga, w której mamy do dyspozycji czterech tytanów kształtujących planetę tak by sprzyjała ludzkiemu rozwojowi. Dużo więcej na temat tej gry dowiedzieć się można z (napisanej przeze mnie) recenzji tej gry na naszym portalu.

Poza tym w bundlu znajdują się także Joe Danger 2: The Movie – gra akcji traktująca o przygodach najsłynniejszego kaskadera, BIT.TRIP Presents… Runner2: Future Legend of Rhythm – bardzo udaną kontynuację jednej z najtrudniejszych platformówek, w jakie dane mi było grać, czyli BIT.TRIP RUNNER, oraz Surgeon Simulator 2013 – symulator chirurga, który przysparza sporo rozrywki, przede wszystkim wtedy, gdy celem gracza nie jest uratowanie pacjenta (w innym wypadku płuca wyślizgujące się z ręki na podłogę mogą doprowadzić do frustracji). Oferta będzie ważna do wtorku 21-ego stycznia, do wieczora, a już w przyszłym tygodniu dorzucone zostaną kolejne tytuły.


runner2

Steam w ten weekend uraczył graczy darmowym dostępem do jednego z najbardziej wyczekiwanych swego czasu hack and slashy, czyli do Torchlight II. Tytuł ten nie należy do nazbyt skomplikowanych, system rozwoju klasowego jest prosty, sterowanie intuicyjne, a wszystko okraszone komiksowo-bajkową grafiką i niezaprzeczalnie pasującą ścieżką dźwiękową. Do tego niezależnie od wyboru klasy, każdy ma zwierzątko, gdzie obok standardowych towarzyszy znalazły się też bardziej egzotyczne stworzenia jak fretka czy panda. Darmowy weekend jest dobrym momentem, żeby zapoznać się z tym tytułem i wyrobić własną opinię na temat tego tytułu.

Jeżeli gra się wam spodoba, to do końca weekendu (13ego stycznia) możecie ją zakupić za 4.74€ (niecałe 20 zł).

2013-08-02_00001

Indie Royale przygotowało natomiast paczkę będącą podsumowaniem zeszłego roku, czyli The Choices 2013 Bundle. Jest to zdecydowanie oferta dla tych, którzy przegapili część ubiegłorocznych ofert, a dzięki Indie Royal szybko nadrobią braki w swojej kolekcji. Obecna cena minimalna za zestaw to 3.8€ (niecałe 16 zł), a wśród oferowanych tytułów znalazł się między innymi Pid – czarująca gra platformowa. Obok zachwycającej, baśniowej grafiki i ścieżki dźwiękowej, Pid raczy gracza logicznymi zagadkami, które nie należą do najprostszych. Jeżeli ktoś lubi rwać sobie włosy z głowy przy akompaniamencie uroczej muzyki, na pewno odnajdzie się w tej grze. Kolejnym wartym uwagi tytułem jest w tym zestawie Dungeon Hearts. Prosta gra logiczna (oparta na systemie zbijania rzędów kulek) zawiera w sobie podstawowe elementy RPG, takie jak ulepszanie umiejętności czy rozwój postaci. Mimo swej prostoty zapewnia ogrom dobrej zabawy, zwłaszcza fanom gier logicznych.

Kolejnym wartym uwagi tytułem są dwa rozdziały Cognition. Przygodówka typu point and click, w której wcielamy się w postać agentki FBI Erici Reed, która jest naprawdę dobra w tym, co robi. Niestety jej umiejętności nie pomogły uratować jej brata, który został zamordowany przez seryjnego zabójcę kilka lat wcześniej. W Cognition towarzyszymy Eryce przy rozwiązywaniu kolejnych zagadkowych zbrodni i łapaniu seryjnych morderców. Gra została w dużej mierze sfinansowana przez środki zebrane na Kickstarterze, a w jej tworzeniu brała udział sama Jane Jensen (twórczyni moim zdaniem jednej z najlepszych przygodówek ostatnich lat, czyli Gray Matter). W bundlu od Indie Royale znalazły się dwa pierwsze epizody, czyli The Hangman oraz The Wise Monkey.

Paczka zawiera jeszcze takie tytuły jak: A Valley Without Wind i A Valley Without Wind 2 – gry, które starają się uciec od konwencji, łącząc w sobie elementy platformówki, strategii, gry akcji i przygodówki. Graczom równie ciężko zdecydować się na jednoznaczną opinię, co do tej produkcji, dlatego też najlepiej wyrobić sobie własne zdanie. Znajdziecie tu też: Richard & Alice – naprawdę intrygującą pod względem fabularnym grę, oraz Waveform – kolejną wariację nad tematem gier logicznych, tym razem pozwalającą na podróż falą światła przez układ słoneczny. Oferta ważna jest do środy (15ego stycznia).

pid

Udanych zakupów,
Karolina „Lindetiel” Urban