1ndiana Sales #14: Dobra passa trwa

Mówiłam już rok 2014 zaczął się naprawdę dobrze? Ten stan rzeczy pozostaje na razie niezmienny i kolejny tydzień przyniósł więcej udanych ofert.

spacechem

Bundle Stars w swoim sklepie obniżyło cenę SpaceChem. Jest to niesamowicie wciągająca gra logiczna, o której miałam okazję pisać już w 1ndianie. Dlatego w telegraficznym skrócie: gracz wciela się w rolę inżyniera, którego zadaniem jest wytworzenie i utrzymanie odpowiednich poziomów związków chemicznych w reaktorach. Jeżeli ktoś lubi wyzwania logiczne, na tej grze na pewno się nie zawiedzie. Jeszcze do piątku 24ego stycznia możecie zakupić tę grę za jedyne 3$ (niecałe 10zł).

Kerbal Space program

Greenman Gaming oferuje tańszy zakup wczesnego dostępu do gry Kerbal Space Program. Obok 33% zniżki, wpisując w ten weekend kod GMG25-0YUM5-VKMVU otrzyma się dodatkowo 25%, a więc w sumie zapłacimy tylko 13.56$ (ok. 43zl) zamiast standardowych 27$ (około 86zł). Choć gra nie weszła jeszcze do beta testów cieszy się ogromną popularnością wśród graczy i z łatwością zachwyca każdego, kto jej spróbuje. Najprościej można ją opisać jako „nasze własne NASA”, w którym pracują naprawdę urocze stworzenia.

Dostajemy więc centrum lotów kosmicznych, budujemy rakiety, wysyłamy przeurocze, zielone Kerbale na eksplorację układu słonecznego, wykonujemy eksperymenty naukowe… a gra jeszcze nie przybrała swojej ostatecznej formy. Co więcej sama budowa statków kosmicznych nie jest prosta i wymaga naprawdę uważnej obserwacji, jak i wiedzy na temat praw fizyki. Każdy nieudany start wahadłowca, to kolejna nauczka i podpowiedź do tego co poszło nie tak. A same Kerbale pracujące w centrum kosmicznym? Oceniane są pod dwoma aspetkami: Odwagi i Głupoty. Mówi to o nich naprawdę wiele. Kerbal Space Program to właśnie ten rodzaj gier niezależnych z wczesnym dostępem, których rozwój naprawdę warto wesprzeć.

KSP

Groupees przygotowało paczkę Capsule Computers Indie Bundle 3, w której wystarczy zapłacić 1$ (ok. 3.20zł) aby otrzymać kilka udanych gier sprzed paru lat. Wśród nich znalazło się m.in. Return to Mysterious Island. Jest to leciwa już klasyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w Minę, dziewczynę wyruszającą w rejs dookoła świata. Jak łatwo można zgadnąć, sztorm przerywa jej podróż, a sama Mina ląduje na Tajemniczej Wyspie. Tak! Na Tajemniczej Wyspie Juliusza Verne’a. Co więcej w rozwiązywaniu zagadek pomagają jej chociażby technologie znalezione na… Nautiliusie (legendarnym statku Kapitana Nemo).

Poza tym w paczce znalazło się też Rush Bros. – niezwykle wymagająca muzyczna gra platformowa, która pozwala ścigać się z innymi graczami zarówno w trybie multiplayer, jak i lokalnego co-opa. Liczne porównania tego tytułu do Super Meat Boy podzieliły odbiorców na tych, którzy uważają, że to Rush Bros. jest dużo lepsze, o raz na tych twierdzących odwrotnie. Z pewnością warto przetestować ją samemu, zwłaszcza, że istnieje możliwość rozgrywania poziomów do własnej muzyki.

Płacąc dolara dostaniemy również Starpoint Gemini, mieszankę kosmicznego symulatora lotów, RTSa i gry RPG, o naprawdę barwnym wykończeniu, oraz Bad Bots platformową strzelankę w stylu retro. Płacąc 4$ (ok. 13 zł) można dostać cztery dodatkowe gry, jednak moim zdaniem jest to zbędny zakup. Gry oferowane na tym poziomie nie porywają (Ravensword: Shadowlands, Storm over the Pacific, A.R.E.S: extinction Agenda), a jedyny tytuł wart zainteresowania to Haegemonia Gold – kosmiczna strategia czasu rzeczywistego. Na zakup paczki macie czas do wtorku 28ego stycznia rano.

mysterious island

Udanych zakupów,
Karolina „Lindetiel” Urban