1ndiana Sales #2: Bundle! Wszędzie bundle!

W dzisiejszym wydaniu przedstawiam trzy bundle oferujące gry indie. Są całkiem obfite i moim zdaniem – zdecydowanie opłacalne.

Najpierw na tapetę wezmę ofertę Humble Bundle Weekly, ponieważ kończy się niedługo (czwartek 19.09). Żeby odblokować wszystkie oferowane tytuły należy wydać przynajmniej 6 dolarów, czyli ok. 19 zł. Temat przewodni pakietu to retro strzelanki. Myślę, że wśród miłośników indie jest mnóstwo miłośników gier retro, dlatego ten zestaw może przypaść wielu osobom do gustu. Poza tym mamy w tym pakiecie różne perełki:

System Shock 2: kultową grę z 1999 roku obsypaną jedenastoma nagrodami
Hard Reset: przyjemna rozwałka rodzimej produkcji w cyberpunkowej otoczce
Serious Sam HD: kolejny klasyk gatunku, odnowiony przez Devolver Digital

Ponad to w zestawie są jeszcze Shadow Warrior i Duke Nukem 3D. Uważam, że dla fanów gier tego typu jest to bardzo przyjemna oferta. Dla młodszych graczy to dobry moment, żeby za dobrą cenę zapoznać się z klasykami, dla starszych – stosunkowo tani sposób na poszerzenie kolekcji. 

tiny0

Bundle Stars ma w zanadrzu całkiem sympatyczny zestaw sześciu gier niezależnych, w tym jeden jeszcze nie ogłoszony, tajemniczy tytuł. Obecnie Indie Rush Bundle kosztuje £2.64 (ok. 13 – 14 zł), co jest moim zdaniem bardzo dobrą ofertą wziąwszy pod uwagę gry zawarte w tym bundlu.

Rush Bros: platformówka reagująca na muzykę, do której nie dość, że można wrzucić swoją kolekcję mp3, to jeszcze grać w multiplayera na podzielonym ekranie (rozwiązanie coraz rzadziej spotykane w grach na PC, a szkoda)
Velvet Assassin: skradanka osadzona w realiach Drugiej Wojny Światowej z całkiem spektakularną bohaterką
The Tiny Bang Story: niezwykle przyjemna gra logiczna z mnóstwem mini gier i bardzo uroczą kreską
Lunar Flight: symulator lotów sondą po księżycu
Glow Fish: bardzo kolorowa platformówka rozgrywająca się w głębinach oceanu

Nad zakupem tego bundla można się spokojnie zastanowić, albo poczekać do wypłaty, ponieważ oferta będzie ważna aż do piątku 04.10 do rana. Mnie właśnie ten bundle kusi najbardziej z dzisiejszej trójki (mimo tego, że Tiny Bang Story już posiadam).

knytt u

Ostatnim bundlem, który przygotowałam, jest spory zestaw od Indie Gala. Można zgarnąć w nim aż dziewięć tytułów, za niecałe sześć dolarów (czyli znów około 19 zł). Promocja trwa jeszcze tylko przez trzy dni i skończy się dokładnie w środę po 23:00 naszego czasu. Obok znanych tytułów jak Red Orchestra: Ostfront 41-45, Killing Floor czy wyścigówka Ignite, są takie gry jak:

Knytt Underground: najnowsza odsłona świetnej serii gier Knytt z bardzo interesującą oprawą wizualną
Saira: czyli kolejna platformówka, może nie najpiękniejsza, ale za to oryginalna poprzez swoją nieliniowość
Musaic Box: gra typu point’n’click z zaskakującymi i bardzo wciągającymi zagadkami muzycznymi
Yumsters 2: Around the World: gra, w której musimy odpowiednio ustawiać owoce na planszy, tak by śmieszne stworki mogły je zjeść
Afterfall: gra akcji o całkiem podobnej fabule do znanego chyba wszystkim „Metra 2033
Hammerfight: bardzo unikalna gra 2D o bitwach latających maszyn

Z pewnością jest to bardzo zróżnicowany zestaw, twórcy mają zamiar dodać do niego jeszcze jeden tajemniczy tytuł przed zakończeniem promocji. Patrząc jednak na niektóre z gier w tej ofercie muszę przyznać, że nie wszystkie są na takim samym poziomie. Biorąc jednak pod uwagę cenę całego zestawu i ilość tytułów jakie otrzymamy, myślę, że można to wybaczyć.

To wszystko na dziś, jeżeli zdecydujecie się wziąć udział w naszym konkursie, to życzę wam powodzenia. A jeżeli wolicie kupić sobie trochę ciekawych gier do swoich kolekcji, no cóż… mam nadzieję, że znaleźliście tu choć trochę inspiracji.

Karolina „Lindetiel” Urban