1ndiana Sales #5: Poproszę paczkę gier i czas na ich przejście.

Jak co tydzień przeszukaliśmy dla was internet pod kątem najciekawszych ofert gier. Kolekcjonerzy indyków szykujcie portfele!

Na pierwszy ogień idzie platforma Steam, która w swojej cotygodniowej ofercie obniżyła ceny naprawdę dobrych gier. Sguar Cube: Bittersweet Factory to platformówka o dosłownie cukierkowej grafice. Sterujemy w niej uciekającą z fabryki ciastek kostką cukru, która przeciwstawia się swemu losowi – a mianowicie zostaniu ciastkiem. Jak każda dobra platformówka, również i ten tytuł posiada swój oryginalny element, który znacząco wpływa na przyjemność rozgrywki. Każda plansza składa się z kwadratowych płytek, które posiadają dwie strony i obracają się gdy obok nich przebiegniemy. Oczywiście obracanie płytek ma istotny wpływ na wygląd i przejście każdej planszy. W zestawie Steam dorzuca soundtrack ze słodką muzyką z gry. Gra jest przesympatyczna i niezbyt trudna – dlatego obecna cena, jest naprawdę odpowiednia. Zestaw kosztuje 2.03€ (8.50 zł) i można go zakupić do poniedziałku (7.10).

Game Dev Tycoon to stosunkowo młoda gra, której recenzję można znaleźć na naszym portalu. Mimo niezbyt dużej obniżki na 7.19€ (ok 30zł) warto zastanowić się nad jej zakupem – zwłaszcza, jeżeli ktoś już wcześniej miał na tę grę ochotę. Teraz bowiem gra kosztuje tyle, co dla amerykańskich odbiorców na oficjalnej stronie. Do wtorku (8.10) możecie rozpatrzyć zakup tego tytułu, który jest w sam raz dla kogoś, kto nie chce kupować całego zestawu gier, a ma ochotę na naprawdę dobrego indyka.

sugar

Natomiast jeżeli ktoś woli kupować gry w zestawach, to powinien odwiedzić Indie Royal, które przygotowało The Debut 5 Bundle. W paczce można znaleźć sześć zupełnie nowych gier niezależnych, które dopiero walczą o swoje miejsce na platformie Steam. Praktycznie każda z oferowanych gier przedstawia się interesująco i zbiera pozytywne opinie od graczy. Najbardziej interesujące są trzy tytuły. Pierwszy z nich to Oknytt, bardzo mrocznie wyglądająca gra przygodowa typu point’n’click, którą charakteryzuje mnóstwo zagadek. W swoim stylu przypomina bardzo produkcje Tima Burtona z naprawdę nastrojową muzyką.

Żeby jednak nie było zbyt ponuro, w bundlu jest też Jamsouls czyli barwna i ciekawa platformowa gra akcji, w której będziemy mogli walczyć przeciwko komputerowi, albo swoim znajomym. Gra ma wspierać również system gry wspólnej w trybie lokalnym. Dostępne rodzaje rozgrywki to: zdobycie flagi czy znany wszystkim deathmatch, tyle, że zamiast karabinów mamy do dyspozycji kolorowe postaci w magicznym świecie.

Fani spokojniejszych gier też znajdą w tym bundlu coś dla siebie. Millenium: A New Hope to obsypana nagrodami i pozytywnymi recenzjami gra w stylu klasycznego RPG. Charakterystyczny wygląd klasycznych gier rpg został wzbogacony o barwne przerywniki i podniosłą muzykę. Do tego sama fabuła jest naprawdę interesująca i wciąga gracza w rozgrywkę.

Poza tymi tytułami w paczce są jeszcze The Curse of Nordic Cove (zabawnie wyglądający horror), Bret Airborne (gra logiczna) i FromPulse (muzyczna platformówka). Cały zestaw kosztuje obecnie 2.75€ (ok. 12 zł) i będzie dostępny do środy (9.10).

hamlet

I wreszcie mamy też Big Bad Bundle od Bundle Dragon, pierwszy zestaw skupiony na grach indie. Jak wszystkie bundle od Dragona i ten posiada trzy poziomy płatności: 1$ (ok. 3.20 zł), 5$ (ok. 16zł) i 8$ ( ok. 26zł). Osobiście polecam poziom 2, ponieważ, główną gwiazdą poziomu trzeciego jest platformówka Vessel, którą można było zakupić niedawno na Steampunkowej wyprzedaży od Groupees. Mimo, że za cenę 5$ otrzymamy raptem cztery gry, to są one naprawdę ciekawe.

Mamy tu nietuzinkową platformówkę The Adventures of Shuggy. Shuggy to mały, uroczy wampirek, który odziedziczył właśnie zamek i musi wykurzyć z niego gobliny. Cała zabawa poza zwykłym przechodzeniem kolejnych poziomów polega na tym, że można obracać fragmenty plansz o 90 stopni. Prosty i oryginalny zabieg sprawia, że gra jest przyjemna i nie czuć aby cokolwiek było w tej grze „na siłę”. Jest też coś dla fanów literatury, a mianowicie: Hamlet, którego pełny tytuł to Hamlet or the Last Game without MMORPG Features, Shaders and Product Placement. Przygodówka point’n’click oparta (całkiem luźno) na Hamlecie Williama Shakespeara. Rozwiązujemy zagadki, pokonujemy potwory, a wszystko po to, by uratować księżniczkę. Gra ma ciekawą oprawę graficzną i zdecydowanie należy do nietuzinkowych produkcji.

Ponad to, na poziomie pierwszym otrzymać można Hack, Slash, Loot, na drugim Tobe’s Vertical Adventure, a na trzecim wspomniany Vessel i Cargo Commander. W skład każdej gry wchodzi też bonus w postaci artbooka lub soundtracku. Oferta ważna będzie jeszcze przez jedenaście dni i skończy się w środę (16.10).

Nie wiem jak wy, ale ja wreszcie mam na Steamie kopię Sugar Cube’a i mam zamiar w ten weekend pomóc przeżyć mojej kostce cukru.
Karolina „Lindetiel” Urban