1ndiana Sales #6: Same miłe niespodzianki

W tym tygodniu praktycznie nie trzeba szukać promocji, przyszły same. Gdzie nie spojrzeć czeka na nas dobra oferta. Sprawdźcie czy na pewno nic wam nie umknęło.


Humble Weekly Sale przygotowało bardzo przyjemną paczkę gier, nad którą warto się zastanowić dla przynajmniej trzech tytułów. Już za 1$ (ok 3.20 zł) otrzymamy sześć gier, a wśród nich Divinity II: Developer’s Cut. Gra cRPG, będąca kontynuacją Beyond Divinity, przenosi nas do naprawdę rozbudowanego i porywającego świata fantasy. Co więcej jest to świat, w którym nasza postać sama staje się smokiem! Wciągająca fabuła, miła dla oka oprawa graficzna, dobra muzyka. Jeżeli ktoś lubi przemierzać barwne krainy i odkrywać historie fantastyczne, powinien koniecznie sięgnąć po tę grę.

Jeżeli epickie RPG, w którym możemy zmienić się w smoka, to za mało, to płacąc 6$ (ok. 19 zł) dostaniemy dodatkowo dwie naprawdę świetne gry. Pierwsza z nich to Wargame: European Escalation – strategia czasu rzeczywistego, która zebrała naprawdę wysokie noty wśród recenzentów. Gra oferuje rozgrywkę pomiędzy dwiema stronami konfliktu w Europie lat osiemdziesiątych XX wieku.Trzeba jednak podkreślić, że ten tytuł stawia naprawdę ogromny nacisk na myślenie strategiczne, co sprawia, że tryb single-player bywa naprawdę wymagający. Niestety tryb multiplayer praktycznie nie istnieje od premiery nowej części Wargame, chociaż może Humble Bundle Weekly to zmieni.

Wreszcie jest w tym bundlu The Testament of Sherlock Holmes, ostatnia gra o przygodach najsłynniejszego angielskiego detektywa. Świetnie oddany klimat Londynu z końca XIX wieku, klimatyczna ścieżka dźwiękowa, bardzo wciągająca fabuła i przede wszystkim same logiczne zagadki. Tak, to przygodówka, w której wszystko ma sens, a stawiane graczowi wyzwania są naprawdę rozsądnie napisane. Warto przejść ten tytuł, tym bardziej ze względu na zbliżającą się premierę kolejnej gry o Sherlocku. Moim zdaniem jest to jedna z najlepiej dopracowanych przygodówek ostatnich lat w jakie dane było mi grać. Poza tym w paczce znajdziecie też Cities XL Platinum, Blood Bowl Legendary Edition, R.A.W. Realms of Ancient War, Confrontation i Game of Thrones. Oferta ważna jest do przyszłego czwartku wieczór (17.10).

sherlock

Cdp.pl obchodzi w ten weekend swoje pierwsze urodziny, do poniedziałku rano (14.10 około godziny 11:00) można kupić wiele dobrych gier i to nie tylko tych od wielkich deweloperów.

SpaceChem, o którym pisałam w 1ndiana Sales #3 i dalej nie zmieniłam zdania, to gra, w którą naprawdę zagrać. W tej chwili jej koszt to jedyn 4.99zł
The Few czyli jedna z lepiej ocenianych polskich gier indie. Nieliczni, to strategia czasu rzeczywistego poświęcona polskiemu lotnictwu biorącemu udział w Bitwie o Anglię, która zdobyła ogromne poparcie na wspieram.to, a teraz ubiega się o zielone światło na platformie Steam. Komu nie udało się złapać tej gry w pierwszej paczce GamesRage może kupić ją za 6.99 w ofercie cdp.pl
Deponia i Deponia 2 to dwie części świetnie zrobionej, rysunkowej gry przygodowej. Opowiadają o przygodach sarkastycznego Rufusa, który ma dosyć miejsca gdzie mieszka., czyli zaśmieconej planety, żyjącej w cieniu przepięknych, podniebnych miast. W grze znajdziemy humor charakterystyczny dla Douglasa Adamsa („Autostopem przez galaktykę”) czy Terry’ego Pratchetta. Gry kosztują odpowiedni 9.99 i 12.49zł.
Deponia 3: Goodbye Deponia to ostatnia część przygód Rufusa, która na cdp.pl znalazła się w przedsprzedaży z 50% zniżką. W przeciwieństwie do pozostałych części gry, na zakup Deponia 3 zostało jeszcze dziesięć dni.

Poza tym w ofercie znalazło się mnóstwo klasyków jak Jack Orlando, Jagged Alliance czy moja ukochana Septerra Core (o której więcej napiszę za chwilę), a także wiele hitów od EA (chociażby DeadSpace i Far Cry 3) czy CDProjekt RED.

few few

Na deser zostawiłam ofertę Bundle Stars, czyli Quickfire Indie Bundle, która kosztuje 2.60£ (13.63 zł). Istnieją trzy powody dla których warto rozważyć zakup tego zestawu. Po pierwsze dostaniemy w nim walutę do darmowej gry Warframe. Ciężko kategoryzować ten tytuł, ale trzeba przyznać mu jedno – to bardzo sympatyczny sposób na wieczorną grę ze znajomymi. Otrzymujemy swojego Tenno o unikalnych zdolnościach, zestaw broni i biegamy od mapy do mapy wykonując zadania. Sama rodzaj rozgrywki mnie kojarzy się chociażby z Mass Effectem. Jest to całkiem przyjemny shooter nastawiony na dużą farmę, jednak przynosi naprawdę sporo radochy. 170 platyny, które otrzymamy w bundlu pozwoli nam na zakup dodatkowych broni, innych warframów, kolorów czy dodatków, jednak nie jest to gra typu pay-to-win i każdy przedmiot można zbudować samemu.

Na uwagę zasługują też inne tytuły jak chociażby Space Piates and Zombies (albo S.P.A.Z.). Bardzo kolorowa strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG, która wciąga na długie godziny. W tej grze otrzymujemy flotę statków, dzięki której musimy zwalczyć plagę zombie w losowo wygenerowanej galaktyce. Rzeczy takie jak rozwój technologiczny czy zakup ulepszeń mają duży wpływ na rozwój i sukces naszej misji.

Również i tutaj możemy zakupić wspomnianą wcześniej grę Septerra Core: Legacy of the Creator. Mimo tego, że istnieje duża część osób nazywająca tę grę przeciętną, to istnieje równie duża grupa entuzjastów tego tytułu. Należę do tej grupy, także ostrzegam przed moją ogromnie subiektywną oceną tego tytułu. Septerra Core to moim zdaniem świetne połączenie RPG i turowego systemu walk. Świat gry jest rozłożony na siedmiu powłokach planety obracających się wokół wielkiej iglicy. Istnieje klucz potrafiący złączyć wszystkie powłoki Septerry w jedną całość, lecz użycie go w nieodpowiednim czasie może spowodować zniszczenie planety. Naszym zadaniem jest powstrzymać szalonego arystokratę pragnącego wywołać to zjawisko pięćdziesiąt lat za wcześnie. Septerra łączy w sobie nietuzinkową fabułę, zwroty akcji, wachlarz naprawdę ciekawych postaci, z których każda ma swoją, wciągającą przeszłość. Bardzo ciekawy jest też turowy system walk, w którym wykorzystujemy kombinacje umiejętności bohaterów z czarami z kart. Gra stawia na duży grinding, jednak da się go przetrwać. Niestety gra jest całkiem stara i ma problem z odpalaniem filmików, jednak po skonsultowaniu się z kilkoma poradnikami każdemu powinno dać się rozwiązać ten problem.

Poza tymi grami w zestawie znajdziecie jeszcze GTR Evolution, Cannon Fodder 3, Dark Sector, Guardians of Graxia i 1953 KGB Unleashed. Oferta jest ważna jeszcze przez prawie dwadzieścia dni i trwa do 31.10 czyli do halloweenowego czwartku.

Udanych zakupów,
Karolina „Lindetiel” Urban