1ndie World patronem medialnym Vrizzmo VR – polskich gogli 3D

Podczas krakowskiego Digital Dragons miałem okazję przetestować pierwsze polskie gogle 3D – Vrizzmo VR, które budziły spore zainteresowanie wśród wszystkich uczestników. Naszym głównym celem jest promowanie oryginalnych pomysłów, nie tylko tych związanych z grami komputerowymi. W związku z tym rozpoczęliśmy współpracę z firmą IQ Publishing , która odpowiada za dystrybucję Vrizzmo VR.

Vrizzmo VR to pierwszy na świecie produkt w masowej sprzedaży, przeznaczony do zastosowań domowych, umożliwiający dostęp do bogactwa aplikacji do wirtualnej rzeczywistości. Gry i programy tego typu regularnie ukazują się na najpopularniejsze platformy – Android i Apple iOS. Zakładając gogle Vrizzmo można polatać szybowcem, zagrać w ulubioną grę FPP, obejrzeć film w trójwymiarze, czy siedząc w domowym fotelu, przenieść się do muzeum lub „z bliska” ocenić wnętrze nowego modelu samochodu.

VRIZZMO_packshot_3D

Serce Vrizzmo VR stanowi zaawansowany układ podwójnych soczewek. W porównaniu z innymi urządzeniami o podobnym zastosowaniu, system optyczny Vrizzmo nie generuje zniekształceń sferycznych (tzw. barrel distortion). Obraz, który dociera do użytkownika charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem. Układ optyczny zamknięto w kompaktowej obudowie o wymiarach 169x90x80 mm. Z przodu urządzenia znajduje się slot do umieszczenia smartfona pełniącego rolę wyświetlacza. Vrizzmo VR obsługuje smartfony o przekątnej ekranu od 4,5 do 5,7 cali. Praktyczny system pasów umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z gogli zakładanych na głowę.

VRIZZMO_03

Urządzenie jest w pełni kompatybilne z Google Cardboard i innymi urządzeniami do VR, dzięki czemu gracz korzystający z gogli Vrizzmo bez przeszkód skorzysta z aplikacji przygotowanych na inne systemy VR. Vrizzmo umożliwia emulację Oculus Rift (na chwilę obecną programowo, a w przygotowaniu także sprzętowo) a co za tym idzie korzystanie z coraz bogatszej oferty oprogramowania dla tego urządzenia. Vrizzmo zaprojektowano z myślą o przyszłym rozwoju VR. Już teraz mamy możliwość instalacji dodatkowych akcesoriów – np. kamery 3D, dodatkowej baterii. Na obudowie umieszczono przyciski, za pomocą których można szybko i łatwo obsługiwać gry i programy. Każdy użytkownik Vrizzmo dowolnie dostosuje swoje gogle montując specjalne, atrakcyjne maski z grafikami z ulubionej gry (np. logo, grafiki, postaci z gry). Zabawę z Vrizzmo wzbogacimy też podłączając do smartfona kontrolery bezprzewodowe – np. pady Bluetooth.

VRIZZMO_04

Po darmowej rejestracji urządzenia użytkownicy Vrizzmo otrzymają dostęp do dedykowanego centrum agregującego software VR oraz pakiet startowy zawierający wybrane gry i programy VR, które wprowadzą w wirtualny świat. Dla programistów zostanie udostępniony zestaw narzędzi (tzw. SDK) do Vrizzmo, dzięki któremu niezależni twórcy będą mogli tworzyć nowe gry i aplikacje VR. Projektanci Vrizzmo pracują nad autorskimi programami i grami, które zostaną udostępnione już niedługo.

Vrizzmo VR to produkt polski przygotowany i produkowany przez rodzimą firmę Vrizzmo sp. z o.o.

Ciężko pracowaliśmy aby oddać użytkownikom atrakcyjny produkt. Naszym priorytetem było utrzymanie najwyższej jakości systemu optycznego (2 soczewki!) w połączeniu z małymi rozmiarami i uniwersalnością gogli. – powiedział Dariusz Żołna, autor projektu.

Dzięki Vrizzmo Polska wyprzedza zagranicznych gigantów na rynku konsumenckim! Fantastyczne cechy użytkowe czynią z naszych gogli bardzo atrakcyjny, ciekawy i mamy nadzieję, pożądany produkt dla wszystkich posiadaczy telefonów, miłośników gadżetów, gier, rozrywki i nowinek IT.” – dodał Tomasz Mazur, dyrektor zarządzający IQ Publishing.

Premiera gogli Vrizzmo VR odbyła się 8 grudnia. Sugerowana cena detaliczna Vrizzmo VR została ustalona na 349,00 PLN.

Strona internetowa gogli Vrizzmo VR: www.vrizzmo.pl