1ndie World wspiera Speedway Manager

Od kilku dni na naszym serwisie możecie zauważyć materiały graficzne z gry Speedway Manager, tworzonej przez dwójkę pasjonatów żużlowych – Marcina Lewandowskiego oraz Sebastiana Grysiaka. Promocja Speedawy Manager związana jest ze startem projektu na platformie wspieram.to. To właśnie dzięki Waszemu wsparciu wkrótce będziecie mogli zagrać w najbardziej realistyczny menedżer żużlowy na świecie.

Jest to pierwsza gra od 1998r., która będzie posiadała na oficjalnej licencji rzeczywiste kluby żużlowe z Polski i, pierwszy raz w historii, także z zagranicy.

Projekt realizują osoby związane od wielu lat ze sportem żużlowym, w tym Bartłomiej Czekański z Tygodnika Żużlowego, Dariusz Ostafiński z Przeglądu Sportowego, Łukasz Benz z nSport+ czy trener Unii Tarnów, Paweł Baran oraz specjaliści z branży IT. W sumie zespół liczy ponad 10 osób. Gra tworzona jest przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz przy użyciu dobrych praktyk programistycznych. Dostępna będzie na wszystkich urządzeniach wyposażonych w przeglądarkę internetową i będzie oferowana w modelu freemium.

Bardzo rozbudowany aspekt finansowy czy transfery z negocjacjami z zawodnikami dostarczą wiele frajdy miłośnikom gier ekonomicznych, zaś nie mniej rozbudowany aspekt taktyczny pozwoli wcielić się w rolę menedżer reprezentacji Polski na żużlu, Marka Cieślaka, który znany jest z niesamowitego sprytu i dobrej taktyki. Gra nie będzie pochłaniała zbyt wiele czasu – wystarczy już 15 minut dziennie, aby osiągać sukcesy w grze! Za to powinna wciągać na długie lata. Tak jak piłkarski Hattrick.org, który twórcy postawili sobie za wzór idealnej gry z tego gatunku.

SM - Realna Drużyna

Projekt powstał, aby wypełnić lukę na rynku menedżerów sportowych. Piłka nożna, koszykówka czy też hokej posiada wiele znakomitych gier tego typu, które promują dane dyscypliny sportowe, zaś w żużlu od lat nie pojawiła się żadna profesjonalna gra. Poprzez samą grę twórcy zamierzają promować czarny sport i pokazać jego tajniki, które na co dzień z poziomu trybun nie są widoczne kibicom, oraz pokazać jak trudnym i kosztownym jest on sportem. Bartłomiej Czekański, który jako zawodnik, organizator zawodów, menedżer drużyny i dziennikarz przez 40 lat poznawał ten sport od podszewki, zdradził twórcom wiele nieznanych kibicom sztuczek i nieczystych zagrań trenerów, menedżerów czy toromistrzów. Czy wiecie, że Policja potrafiła zatrzymać do szczegółowej kontroli zawodnika drużyny przyjezdnej, aby ten nie zdążył na mecz? Takich smaczków będzie w tej grze znacznie więcej!

Co ciekawsze, gracze będą mogli rozgrywać mecze na żywo w czasie rzeczywistym bądź ustalać taktykę w kreatorze i prowadzenie drużyny pozostawić swoim asystentom. W grze dostępne będą rzeczywiste drużyny występujące w Polsce i zagranicą z aktualnymi składami. Pierwszy raz na oficjalnej licencji od 1998 r.! Ponadto będzie dostępnych wiele najróżniejszych rozgrywek: od młodzieżówek, poprzez ligę, aż po ligę mistrzów!

SM_GrafikiReklamowe_1920x430

Z początkiem września twórcy Speedway Managera na kampanii finansowania społecznościowego na platformie crowdfundingowej wspieram.to poprosili społeczność o dołożenie się do projektu. Zbierają na animację wyścigu oraz ręcznie rysowane stadiony. Ponadto twórcy gry postanowili wspomóc Darcy’ego Warda, młodego żużlowca, który podczas niedawnych zawodów złamał kręgosłup. Samo wsparcie projektu jest banalnie proste, gdyż o wejściu na stronę https://wspieram.to/speedwaymanagerpl należy po prostu wybrać nagrodę adekwatną do poziomu wsparcia oraz dowolny dodatek, z którego dochód zostanie przekazany na rehabilitację młodego żużlowca, a następnie przejść do strony z płatnościami online.

My już wsparliśmy projekt Speedway Manager! 🙂 Liczymy także na Waszą pomoc.

Więcej informacji:

Gra: http://speedwaymanager.pl
Facebook: https://www.facebook.com/speedwaymanagerpl
Twitter: https://twitter.com/speedwaymanager