1ndie World współorganizatorem strefy indie na Digital Dragons 2014

Rok temu byliśmy jednym z partnerów medialnych krakowskiej imprezy, w tym natomiast będziemy jednym z współorganizatorów strefy gier niezależnych na Digital Dragons. Na twórców czeka wiele wspaniałych atrakcji!

Strefa Indie będzie składała się z dwóch głównych punktów – The Big Indie Pitch oraz Indie Showcase, które odbyło się również w zeszłym roku.

The Big Indie Pitch, 7 maja, miejsce: TBC

Pierwsza impreza pod nazwą The Big Indie Pitch (BIP) odbyła się w ubiegłym roku w San Francisco, a jej celem było stworzenie nieformalnego spotkania dla dziennikarzy oraz indie developerów. Od tamtego czasu firma Steel Media zorganizowała cały szereg BIPów i to nie tylko w San Francisco, lecz także w Europie – w Kolonii oraz Londynie. Największe z nich przyciągnęły przeszło pół setki twórców.

Sercem każdego spotkania są „pitches”, czyli krótkie opowieści reklamowe trwające dokładnie 4 minuty. Każdy twórca musi przedstawić swoją grę w tej właśnie formie wielu jurorom, doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności prezentacji pod presją. Po przeglądzie wszystkich uczestników oraz naradzie, jury ogłasza zwycięzcę. Tak zaprojektowane spotkania to nie zawody, ale raczej okazja dla dziennikarzy, by zapoznać się z grami, z których wiele z nich niesie spory potencjał. Dla twórców to natomiast szansa, by zdobyć nie tylko dostęp do mediów, ale także do informacji o tym jak eksperci postrzegają ich pomysły.

Jury:

  • Rob Hearn (redaktor naczelny Steel Media)
  • Chris Priestman (publicysta, Pocket Gamer)
  • Will Freeman (publicysta, The Observer)
  • George Osborn (niezależny publicysta)
  • Alysia Judge (publicysta, ITProPortal)
  • Jakub Wójcik (1ndie World)

Krakowski Big Indie Pitch będzie poświęcony grom mobilnym. Chętnych do udziału prosimy o kontakt z:
Minal Parekh (CC: Małgorzata WęgrzynJakub Wójcik).

W zgłoszeniu proszę zawrzeć krótki opis gry, miło widziane logo oraz link(i) do materiałów foto i wideo prezentujących przebieg gry. Wstępną kwalifikację zgłoszeń do Big Indie Pitch przeprowadzi zespół Steel Media oraz Digital Dragons. Uczestnicy muszą zapewnić całość sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia prezentacji.

Indie Showcase, 8–9 maja; miejsce: Stara Zajezdnia

W ramach tegorocznych Digital Dragons, po raz kolejny chcemy dać niezależnym twórcom szansę na zaprezentowanie swoich projektów w ramach Indie Showcase. To okazja do zaprezentowania swoich produktów wydawcom, dziennikarzom oraz funduszom kapitałowym.

Osoby/Firmy chętne do wzięcia udziału w Indie Showcase prosimy o kontakt z Małgorzatą Węgrzyn (CC: Jakub Wójcik).

Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis gry, jej logo bądź logo producenta oraz link(i) do materiałów foto i wideo prezentujących przebieg gry. Kwalifikację zgłoszeń do Indie Showcase przeprowadzi zespół Digital Dragons. Od uczestników jest wymagane posiadanie przynajmniej jednej wejściówki EXPO PASS. Uczestnicy muszą zapewnić całość sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia prezentacji.

indie_showcase

[Informacja prasowa]