1ndycza zbiórka: Air Dash Online

Air Dash Online jest zainspirowane znaną z konsol Nintendo serią Super Smash Bros., mamy do czynienia więc z platformową mordoklepką z założeniem wybicia przeciwnika poza arenę.

ADO to całkowicie nowe uniwersum – dystopiczny świat przyszłości, w którym powalczą między sobą dosyć odjechane postacie, w tym np. panienka machająca dwoma yo-yami. Gameplay to znany i lubiany system ze Smash Bros., ale stawiający dużo większy nacisk na pojedynki w powietrzu (stąd nazwa gry – Air Dash). Każda postać ma mieć inny rodzaj powietrznego dasha, którą będzie mogła wykonać w każdym kierunku. Ciosy przerywają przyspieszenie, więc umiejętne manewrowanie pomiędzy ich wyprowadzaniem, a kontrolą przestrzeni wokół gracza, będzie sednem rozgrywki. Wszystko to zapowiada się bardzo fajnie i ma szansę zaistnieć na profesjonalnej scenie fightingowej.

Fizyka ma odgrywać dosyć istotną rolę w wariacji bohaterów. Każda postać ma różnić się od siebie ciężkością i wielkością, a co za tym idzie odmienna będzie ich możliwość manewrowania w powietrzu, czy szybkość opadania na ziemię.

Developer JV5 Games, to grupa ludzi wyłaniających się ze społeczności skupionej wokół gier fightingowych. Osób które regularnie jeżdżą na turnieje, w tym na EVO, czyli największy taki turniej na świecie. Zresztą na tegorocznej edycji twórcy wystawili pół profesjonalne (żeby nie napisać całkiem amatorskie) stanowisko, na którym można było sprawdzić mechanikę gry w powijakach. Opinie graczy możecie zobaczyć na filmiku poniżej. Dodam jeszcze tylko, że przy ADO paluszki macza legendarny Mike Z, mający już na koncie pracę nad gameplayem Skullgirls, więc nad jakością rozgrywki nie ma co się martwić.

Twórców wspierać możecie już od 1$. Za 5 dolców dostaniecie paczkę z tapetami. Kopię gry można otrzymać po uiszczeniu 25 zielonych, a za 10 więcej dostaniecie dostęp do bety. Gra powstaje na Windows, Mac, Linux i wspierać ma każdy rodzaj kontrolera z wyjściem USB, czyli od klawiatur po arcade sticki.
Premiera przewidziana jest na listopad 2014, ale dostęp do bety powinien być otwarty już na początku wakacji.

Strona Kickstartera – Air Dash Online