27 Ludum Dare

Ludum Dare to game jam – konkurs, w którym w ograniczonym czasie, ludzie tworzą gry od podstaw. Pierwsza edycja miała miejsce w Kwietniu 2002 i od tamtego czasu impreza odbywa się już systematycznie co 4 miesiące. Wydarzenie przyciąga wszystkich interesujących się biznesem gamingowym: od amatorów-entuzjastów, przez studentów, po profesjonalistów z renomowanych studiów developerskich.

Najbliższy event będzie miał miejsce w dniach 23 – 26 Sierpnia (tak, to ten weekend) i będzie podzielony na 2 oddzielne konkursy: The Competition – to 48 godzinne wyzwanie dla jednej osoby; oraz The Jam – 72 godzinny konkurs, zezwalający na pracę w grupie. Twórcy mogą korzystać z każdego dostępnego programu, oraz korzystać z własnych bibliotek kodu, jeśli zawczasu udostępnią je innym uczestnikom. Ogólnym zamysłem Ludum Dare jest zmotywować ludzi do działania i zademonstrować, że nawet najprostsze, najgłupsze pomysły mogą przyciągnąć do siebie publikę.

Ludum dare logo

Uczestnicy przed konkursem głosują na temat przewodni, którego potem będą musieli się trzymać. W momencie kiedy piszę tę informację głosowanie jeszcze jest otwarte. Przykładowe tematy (jest ich łącznie 20 w ostatniej fazie głosowania) to: 10 sekund, Korupcja, Śmierć jest użyteczna, Zamki, Musisz pozostawić to za sobą, czy Zło kontra zło.

Oficjalna strona projektu, gdzie m.in. możecie potwierdzić swoje uczestnictwo, znajduje się pod tym adresem. W międzyczasie posłuchajcie co ma do powiedzenia o konkursie David S. Gallant – jeden z uczestników 27 edycji Ludum Dare.