31 października rusza nowy kosmiczny projekt do wsparcia na kickstarterze

„Solar Hideout” – to gra, w której wcielimy się, uwaga, w sztuczną inteligencję na pokładzie kosmicznego pojazdu należącego do małej nikczemnej frakcji, którą przepędzono z naszej planety i jest ścigana przez ziemskie wojsko. Także tym razem nie będziemy próbowali ocalić Ziemi, tylko z nią walczyć.

Daniel Homburg, odpowiedzialny za tytuł, kreował w swojej głowie projekt od niemal 20 lat. Założeniem było stworzenie połączenia strategii i RPG w kosmosie, a co za tym idzie w grze będziemy mogli rozbudowywać swoją bazę, wydobywać ponad 30 rodzajów zasobów naturalnych, powiększać swój majątek, czy też walczyć z wrogami czyli z nami, ziemianami. Do tego dojdzie oczywiście eksploracja naszego układu słonecznego (bo w nim of course dzieje się cała akcja), więc będzie można zbadać np. księżyc Jowisza Europę.

Przyznam się, że jako amator astronomii lubię klimaty, nazwijmy je „kosmiczne”, a jeszcze fajniej jak mieszczą się one nie w kategoriach totalnej fantazji science fiction, a bardziej odpowiadają rzeczywistości (w tym wypadku fajnie, że ma to miejsce w naszym układnie słonecznym, a nie jakimś XYZ miliard lat świetlnych od nas). Oczywiście tak zaawansowanej AI jak ta, w którą wcielimy się w grze jeszcze nie mamy, ale bliżej ku temu niż do podróży przez czarne dziury (jeśli wiecie o czym mówię).

Wracając jednak do tematu. Poniżej zamieszczam link do akcji kickstarterowej, gdzie już za dwa dni możecie wesprzeć swoim groszem. Sprawdźcie również trailer. Solar Hideout zapowiada się bardzo ciekawie, pozostaje trzymać kciuki za powstanie projektu.

Kickstarter