A Game of Text

„Co byście powiedzieli, gdybyście nie mieli pojęcia, że ktoś może słuchać?” Wyobraźcie sobie gdyby Twitter nie miał ograniczenia w znakach, każdy użytkownik byłby anonimowy i nie byłoby funkcji odpowiedzi na wiadomość – witamy w Space Email.

Założeniem wysyłania informacji w kosmos jest nadzieja, że ktoś tę wiadomość odczyta. jeśli każdy z nas miałby możliwość napisania takiego e-maila, to co byście w nim zawarli? Twór Shelby’ego Smitha wymyka się granicom bycia grą, jest to poniekąd eksperyment komunikacyjny, niemniej jednak przyjemność płynąca z aplikacji jest porównywalna do doświadczeń multiplayerowych. Określmy więc Space Email jako multiplayerową grę tekstową i przejdźmy do tego co można znaleźć w samym tytule…

…a znaleźć można wszystko. Poczynając od totalnych bredni, przechodząc przez materiały fan fiction (w ciągu pięciu minut gry natrafiłem na materiały odnoszące się do Gry o Tron oraz Neon Genesis Evangelion), aż po zapytania filozoficzne.

Zadziwiające jest jak chętnie człowiek sprawdza skrzynkę w oczekiwaniu na kolejne wiadomości, ciekawy ludzkich wyznań, żartów, czy poglądów na świat. Jeśli zainteresowaliście się tym projektem to mam dla was dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że na oficjalnej stronie gry, została podana wiadomość o zamknięciu serwisu w dniu dzisiejszym (24 Sierpnia 2013), dobra jest taka, ze tu wciąż można znaleźć działającą aplikację. Warto zerknąć, choćby po to by uświadomić sobie jak szeroko można pojmować definicję gry.