Adrian Chmielarz jako astronauta?

Pamiętacie może Adriana Chmielarza? Tak, to ten gość od Painkillera oraz Bulletstorma. Znany polski „game designer”, który niedawno odszedł ze studia People Can Fly, nie leci w kosmos, ale założył właśnie swoje nowe studio – The Astronauts. Co o nich wiadomo?

Gdy jakiś czas temu Adrian Chmielarz odszedł z PCF, polska branża gier komputerowych zadrżała, jednak nie miał on zamiaru skończyć z grami – wręcz przeciwnie! Mierzył wysoko, mówił o stworzeniu wysokiej jakości gry w epizodycznej formie, wzorując się na genialnej przygodówce The Walking Dead. Dziś znamy już szczegóły związane z nowym studiem pana Chmielarza – The Astronauts, w którym oprócz niego znajdują się też Andrzej Poznański oraz Michał Kozieradzki. Nazwa studia nie wzięła się znikąd – studio chce niczym astronauci, odcisnąć ślad w branży, a także jest to nawiązanie do pierwszej książki Stanisława Lema, o tym samym tytule.

O pierwszej grze studia nadal nic nie wiadomo, prócz tego, że bedzię działać na Unreal Engine 3 – ale może będzie miała coś wspólnego z nazwą? Czyżby gra w kosmosie? Czas pokaże, co z tego wyjdzie.