Afrykański action RPG

Powstający na Czarnym Lądzie i inspirowany jego kulturą oraz mitami AURION: legacy of the Kori-Odan szuka wsparcia w serwisie indiegogo.

Projekt narodził się już dziesięć lat temu w głowie Oliviera Madiba, który założył studio Kiro’s Games w Kamerunie. Jego marzeniem jest dostarczyć idealnego Action RPG, mającego pozytywny wpływ na umysły afrykańskich dzieci wychowywanych w społeczeństwie nastawionym na konsumpcję i mocno rozwijający się kapitalizm.

Na chwilę obecną gra nie prezentuje się zbyt okazale, ale nie można jej odmówić potencjału. Gier inspirowanych Afryką jest jak na lekarstwo, a kto potrafi lepiej przekazać folklor Czarnego Lądu jeśli nie jej rodowity mieszkaniec?

Historia rozpoczyna się jak każda dobra baśń, upadkiem głównego bohatera – młody, niedoszły król, książę Enzo Kori-Odan, w dniu swojego wesela i koronacji zostaje obalony przez teścia, wyrusza więc na poszukiwanie sposobu odzyskania swego prawowitego stanowiska. Jego podróż ma być manifestacją siły jednostki, która w nawet niesprzyjających warunkach, potrafi urosnąć do rangi bohatera.

AURION: legacy of the Kori-Odan to sidescrollowy 2D action RPG. Developerzy obiecują ciekawą mechanikę walk opartą o standardowy system typu typu beat-’em-up, urozmaicony czymś co nazwali Cognitive Battle Events (co ma stanowić doskonalszą formę QTE). Ponadto, otrzymamy liczne zadania poboczne, craftowanie przedmiotów, polowanie na potwory i wszelkie inne standardowe mechanizmy, jakie można znaleźć w współczesnych grach RPG.

Premiera gry przewidziana jest na 16 czerwca 2014 roku. Poniżej sprawdźcie promujący trailer, a tu jest link do kampanii na indiegogo. Aurion zmierza na PC oraz XBLA.