Akademia Free2Play już tylko do 4 listopada

Akademia Free2Play uczy projektowania gier. Składa się z części online, która właśnie dobiega końca i warsztatów na żywo. By mieć szansę się na nie dostać, trzeba zaliczyć wszystkie kursy dostępne na stronie wydarzenia. Za projekt odpowiada Ten Square Games, studio, w którego tytuły gra 35 mln osób na całym świecie. Zapisy kończą się dokładnie 4 listopada!

Akademicy w trakcie części online mogą się dowiedzieć: na czym dokładnie polega praca projektanta gier, jak zwizualizować swój pomysł na grę, jak wygląda cykl życia gry, jak przyciągnąć i utrzymać graczy, jak do promocji gry wykorzystać social media i w końcu – jak na swojej grze zarobić. Po każdym kursie do rozwiązana jest krótkie zadanie. Zaliczenie ich wszystkich daje szanse na udział w 2. części – warsztatach, na których pod okiem praktyków można rozwijać autorskie pomysły na gry. Spotkanie obędzie się w ostatni weekend listopada na wrocławskiej ASP.

Na warsztatach pojawią się znani eksperci z branży. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się: Grzegorz Przybyś, Michał Oracz, Leszek Król, Kacper Szymczak, Piotr Mystygacz oraz Karol Żak. Ostatnio do tego grona dołączyli też: Piotr Soboloweski i Mateusz Wojtanowicz z TK Games.

AkademiaFree2Play_(1)

Piotr Sobolewski – psycholog i socjolog, matematyk i informatyk. Analizuje psychologię gier a jako doktorant zajmuje się sztuczną inteligencją w informatyce. Opiekuje się kołem naukowym TK Games, wykłada na Politechnice Wrocławskiej.

Mateusz Wojtanowicz – jest prezesem TK Games i projektantem gier. Studiuje informatykę. Na Akademików, którzy na koniec Akademii wypadną najlepiej czekają też nagrody rzeczowe (marek: Apple, Samsung, Microsoft) oraz płatne staże, które mogą zakończyć się propozycją pracy. Najświeższe informacje o Akademii można znaleźć na jej fanpage’u.

Przydatne linki:

https://akademiaf2p.pl/

https://www.facebook.com/AkademiaF2P/?fref=ts

[Informacja prasowa]

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3