Alex de Rakoff dyrektorem kreatywnym Jagex

Alex de Rakoff został mianowany przez Jagex na nowego dyrektora kreatywnego. Uznany scenarzysta i reżyser będzie koordynował pracę działu kreatywnego odpowiedzialnego za mające się wkrótce ukazać nowe tytuły studia: Transformers Universe oraz Runescape 3.

De Rakoff, wielokrotnie nagradzany autor filmów fabularnych oraz teledysków, z sukcesem łączy pracę w branży muzycznej, filmowej oraz gier wideo. Jest odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię obrazu „Mleczarz” z Orlando Bloomem w roli głównej oraz kultowego brytyjskiego filmu gangsterskiego „Dead Man Running” z Curtisem Jacksonem.

Przygodę z grami wideo de Rakoff rozpoczął stosunkowo niedawno w Electronic Arts jako autor gry wyścigowej Need For Speed: The Run. Przez ostatnie dziewięć miesięcy związany był ze studiem Jagex pisząc scenariusz nadchodzącego tytułu Transformers Universe.

Praca nad Transformers Universe jest zupełnie wyjątkowa, a jej kluczową częścią stał się Alex de Rakoff. Z biegiem czasu jego wpływ będzie widoczny we wszystkich produktach studia powiedział Alex Horton, Chief Creative Officer Jagex.Kilka miesięcy po rozpoczęciu współpracy utalentowany autor staje się stałym członkiem zespołu Jagex. To utwierdza nas w przekonaniu, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Alex de Rakoff

De Rakoff dołącza do Jagex w bardzo ekscytującym czasie dla całego studia, mianowicie w przededniu wydania dwóch nowych tytułów: RuneScape 3 oraz Transformers Universe. Zostaje kluczowym członkiem zespołu kreatywnego Alexa Hortona i będzie odpowiedzialny za wyreżyserowanie wszystkich gier Jagex, które dzięki jego doświadczeniu w narracji i reżyserowaniu mogą stać dla graczy nie lada przeżyciem.

– Przez wiele lat pracowałem jako scenarzysta i reżyser filmów fabularnych, teledysków oraz wysokobudżetowych gier na konsole, teraz mogę zastosować swoje doświadczenie w narracji i tworzeniu zakrojonych na wielką skalę gier on-line – komentuje Rakoff objęcie nowego stanowiska. – Dla mnie jest to wiodący trend w obszarze rozrywki i nie ma lepszego miejsca niż Jagex, aby stać się jego częścią. Cieszę się, że dołączam do fantastycznego zespołu kreatywnego, wszyscy bowiem mamy ambicję tworzenia najlepszych gier on-line na świecie.

[Informacja prasowa]