ALICE VR – nowa gra od Carbon Studio

ALICE VR to przygodowa gra sci-fi eksplorująca możliwości Wirtualnej Rzeczywistości. Główny bohater ląduje na obcej planecie w celu uzupełnienia zapasów ciekłego grafenu, utraconych w wyniku awarii statku. Pozornie proste zadanie komplikuje się w chwili, gdy okazuje się, że wszyscy mieszkańcy planety zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Na planecie czeka na gracza szereg zagadek zaprojektowanych specjalnie dla okularów Oculus Rift.

Gracz podejmuje również decyzje, które pozwolą mu odkryć sekret zaginionych mieszkańców, oraz wpłynąć na ich dalsze losy. Twórcy gry wykorzystują silnik Unreal Engine 4, by stworzyć atrakcyjny wizualnie i bogaty w szczegóły świat gry. W trakcie przygód, gracz zwiedza zróżnicowane wizualnie lokacje, takie jak futurystyczne wnętrze statku kosmicznego, czy orientalne miasto stworzone przez obcą cywilizację.

alicevr_1

Idea gry narodziła się w kwietniu 2015 roku, gdy Carbon Studio wzięło udział w konkursie VR Jam zorganizowanym przez firmę Oculus i Unity. Studio przygotowało krótką grę eksploracyjną A.L.I.C.E. na okulary Samsung Gear VR. Po zakwalifikowaniu się do finału konkursu i otrzymaniu wielu pozytywnych opinii, Carbon Studio postanowiło rozwinąć ideę A.L.I.C.E., co zapoczątkowało prace nad grą ALICE VR, tym razem skierowaną na komputery osobiste wyposażone w okulary Oculus Rift. Gra znajduje się obecnie w zaawansowanej fazie produkcji, jej premiera zaplanowana jest na kwiecień 2016. W styczniu gotowa będzie wersja demonstracyjna dostępna dla prasy, oraz rozpocznie się kampania ALICE VR na portalu Steam Greenlight.

Cechy gry

  • Pierwszoosobowa gra sci-fi na okulary Oculus Rift
  • Bogata grafika stworzona na silnik Unreal Engine 4
  • Zagadki i łamigłówki inspirowane Alicją w Krainie Czarów
  • Historia zaginionych mieszkańców, która zmienia się wraz z jej odkrywaniem
  • Możliwość wyboru kilku ścieżek, prowadzących do różnych zakończeń
Już w tej chwili możecie polubić fanpage studia, który znajdziecie w tym miejscu: https://www.facebook.com/carbonvr?_rdr=p