ALICE VR – nowa gra od Carbon Studio

ALICE VR to przygodowa gra sci-fi eksplorująca możliwości Wirtualnej Rzeczywistości. Główny bohater ląduje na obcej planecie w celu uzupełnienia zapasów ciekłego grafenu, utraconych w wyniku awarii statku. Pozornie proste zadanie komplikuje się w chwili, gdy okazuje się, że wszyscy mieszkańcy planety zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Na planecie czeka na gracza szereg zagadek zaprojektowanych specjalnie dla okularów Oculus Rift.

Gracz podejmuje również decyzje, które pozwolą mu odkryć sekret zaginionych mieszkańców, oraz wpłynąć na ich dalsze losy. Twórcy gry wykorzystują silnik Unreal Engine 4, by stworzyć atrakcyjny wizualnie i bogaty w szczegóły świat gry. W trakcie przygód, gracz zwiedza zróżnicowane wizualnie lokacje, takie jak futurystyczne wnętrze statku kosmicznego, czy orientalne miasto stworzone przez obcą cywilizację.

alicevr_1

Idea gry narodziła się w kwietniu 2015 roku, gdy Carbon Studio wzięło udział w konkursie VR Jam zorganizowanym przez firmę Oculus i Unity. Studio przygotowało krótką grę eksploracyjną A.L.I.C.E. na okulary Samsung Gear VR. Po zakwalifikowaniu się do finału konkursu i otrzymaniu wielu pozytywnych opinii, Carbon Studio postanowiło rozwinąć ideę A.L.I.C.E., co zapoczątkowało prace nad grą ALICE VR, tym razem skierowaną na komputery osobiste wyposażone w okulary Oculus Rift. Gra znajduje się obecnie w zaawansowanej fazie produkcji, jej premiera zaplanowana jest na kwiecień 2016. W styczniu gotowa będzie wersja demonstracyjna dostępna dla prasy, oraz rozpocznie się kampania ALICE VR na portalu Steam Greenlight.

Cechy gry

  • Pierwszoosobowa gra sci-fi na okulary Oculus Rift
  • Bogata grafika stworzona na silnik Unreal Engine 4
  • Zagadki i łamigłówki inspirowane Alicją w Krainie Czarów
  • Historia zaginionych mieszkańców, która zmienia się wraz z jej odkrywaniem
  • Możliwość wyboru kilku ścieżek, prowadzących do różnych zakończeń
Już w tej chwili możecie polubić fanpage studia, który znajdziecie w tym miejscu: https://www.facebook.com/carbonvr?_rdr=p

 

 

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3