ARK: Survival Evolved od dziś na Xbox One!

Ponad 2.5 miliona graczy wciągnęło się w świat ARK: Survival Evolved podczas Early Accessu dostępnego jedynie na platformie Steam. ARK na Xbox One, dostępny będzie poprzez program ID@Xbox i zaoferuje graczom dokładnie taką samą zawartość z jaką do czynienia mieliśmy już na PC. Koszt ARK: Survival Evolved na Xbox One to $34.99. Gra zawierać będzie kilka ekskluzywnych przedmiotów takich jak: Bionic Tek T-Rex, Safari Hat oraz Survivor‘s Trophy. Gracze będą mieli darmowy dostęp do oficjalnych serwerów dedykowanych właśnie dla platformy Xbox One.

„ARK sprawuje się wspaniale na Xbox One, jesteśmy z siebie naprawdę dumni, ponieważ jako pierwsi przenieśliśmy do świata konsol grę survivalową nastawioną tylko na tryb multiplayer z otwartym światem. Tego typu produkcje spotykane są głównie na PC.” Powiedział Jesse Rapczak, co-creative director i współtwórca studia Wildcard.  „Steam Early Access dał nam możliwość szybkiego reagowania na feedback zbierany od graczy, tworząc w ten sposób silną relację twórca-odbiorca, która pozytywnie wpłynęła na ARK Survival Evolved. Niedługo podobny zabieg może zostać przez nas wykonany na konsolach Xbox One, ponieważ Microsoft opracowuje właśnie specjalny program, który nam to umożliwi”.

Oparty na silniku Unreal Engine 4, ARK: Survival Evolved jest pierwszą grą survivalową, przeniesioną na konsole, posiadającą rozbudowany tryb multiplayer, skupionej na podstawowych umiejętnościach przetrwania, budowania, zbierania pożywienia i eksploracji.

Nagi, zdany na własne siły, musisz polować na zwierzęta, zbierać rośliny i surowce, budować schronienia i tworzyć niezbędne przedmioty, by przetrwać w tym tajemniczym świecie. Oswajaj dinozaury i inne prehistoryczne bestie, których nie znajdziesz w innych grach tego typu!

Elementy ekskluzywne dla Xbox One:

  • Zawartość dostępna w chwili obecnej na PC – 3 razy więcej zabawy niż podczas startu wczesnego dostępu na komputerach osobistych!
  • Ekskluzywne przedmioty: Bionic Tek T-Rex, Safari Hat oraz Survivor‘s Trophy
  • Darmowy dostęp do dedykowanych serwerów ARK

 

Premiera pełnej wersji gry, na platformy: Xbox One, PC oraz PlayStation 4(z obsługą Projektu Morpheus), przewidywana jest na czerwiec 2016.