Bandai Namco wydawcą gier indie

Studio Bandai Namco znane chociażby z serii Tekken postanowiło wziąć w tym roku pod swoje skrzydła trzy gry niezależne. Wybór padł na GoD Factory: Wingmen, Beware Planet Earth! oraz Platformines.

GoD Factory: Wingmen Beware Planet Earth! Platformines

GoD Factory: Wingmen to skupiający się na trybie multiplayer symulator kosmiczny autorstwa studia Nine Dots. W grze udział wezmą dwie czteroosobowe drużyny, które staną naprzeciwko siebie z zadaniem zabicia przeciwnika. Premiera ma mieć miejsce w tym roku, nie znana jest jednak konkretna data.

Beware Planet Earth! to z kolei klasyczny tower defense studia Lightmare Studio, na pierwszy rzut oka kojarzący się z grą Plants vs Zombies. W tym przypadku odpieramy ataki ze strony obcych, którzy chcą porwać nasze krowy. Gra miała już swoją premierę w 2012 roku, Bandai planuje jednak wydanie nowych wersji na iOS oraz Steam, gdzie gra doczeka się dodatkowych poziomów.

Ostatni tytuł jaki ma w planach wydawca – Platformines – to 16-bitowa platformówka 2D studia Magiko Soft, w której królować będą elementy RPG. Przed graczem stanie masa pułapek oraz przeciwników, w pokonaniu których pomogą zarówno zręczne palce jak i „umiejętności” strzeleckie. Premiera już niebawem, 28 marca tego roku na platformie Steam.

Nie wiem jak was, ale mnie cieszy rosnące zainteresowanie grami indie ze strony znanych firm i wydawców.