Barbarzyńca grać!

Matt Fitzgerald już od dłuższego czasu w domowym zaciszu tworzy Savage: The Shard of Gosen. Tytuł jest już na ukończeniu, jednak autor potrzebuje uzbierać resztkę pieniędzy na koszta wydawnicze i prawne, stąd jego wizyta na Kickstarterze.

Fitzgerald nie ukrywa, że ewentualne powodzenie zbiórki pieniędzy ma wybadać sensowność stworzenia portu na inne systemy, gra póki co bowiem powstaje jedynie z myślą o Windows PC.

Savage bawi się konwencją Barbarzyńcy jakiego znamy z powieści fantasy. Oczywiście główną inspiracją jest stworzony przez Roberta E. Howarda „Conan”, ale są to także filmy z lat 80 ubiegłego wieku, takie jak „Beastmaster”, czy „Yor”.

Tytuł będzie platformówką akcji zawierającą elementy RPG, na pierwszy rzut oka kojarzącą się z niektórymi iteracjami serii Castlevania. Fitzgerald obiecuje wyważony system walki w zwarciu, otwarty świat, historię osadzoną w autorskim uniwersum Lor oraz szereg sprzętu, który rozwija się wraz z naszymi postępami, otwierając nam tym samym dostęp do nowych umiejętności.

Premiera Savage: The Shard of Gosen planowana jest najwcześniej na wakacje 2014, ale autor zastrzega sobie możliwy poślizg. Jeśli czujecie się zainteresowani tym projektem, to sprawdźcie alpha build gry pod TYM adresem, a następnie rzućcie groszem na Kickstarterze. Grę znajdziecie również na Steam Greenlight, gdzie dzielnie walczy o wasze głosy.

via IndieStatik