Bladebound nową produkcją Artifex Mundi

Artifex Mundi kojarzone jest przede wszystkim ze świetnymi grami typu HOPA. Tym razem jednak polskie studio przygotowało produkcję RPG. Bladebound jest tytułem z bazującym na gestach systemem walki. Produkcja opowiada historię ostatniego ze Strażników Ostrza, mściciela przemierzającego rozbity świat w poszukiwaniu sprawiedliwej zemsty.

Bladebound początkowo miał być hołdem dla najlepszych gier hack`n`slash, lecz szybko doszliśmy do wniosku, że zupełnie nowa marka studia powinna mieć w sobie coś więcej – mówi Tomasz Grudziński, prezes Artifex Mundi. Dlatego opracowaliśmy oparty na gestach system walki dający ogromną satysfakcję podczas gry na urządzeniach przenośnych, w skrócie –  swipe`n`slash – dodaje Tomasz Grudziński.

Fabuła przedstawiona w Bladebound ma swój początek w chwili gdy ostatni z Zakonu Strażników Ostrza – starożytnych wojowników świata – zostaje pokonany przez Wiarołomcę, a kraina ludzi  pogrąża się w mroku. Po wiekach bohater powraca by odzyskać swoje dziedzictwo, pomścić poległych braci, przywrócić chwałę Zakonowi i ocalić krainy rozbitego świata.

By dokonać upragnionej zemsty gracz musi opanować szereg śmiercionośnych technik walki, nierzadko pozwalających w jednej chwili zdominować pole bitwy. Kolejnym wyzwaniem jest zdobycie lub stworzenie legendarnego oręża dopasowanego do indywidualnego stylu walki.

To jednak nie koniec. Gracze przemierzający lądy rozbitego świata mają możliwość wzięcia udziału w cotygodniowych wydarzeniach, które są stworzone z myślą o najbardziej nieustępliwych, wytrwałych wojownikach. Wraz z rozwojem gry, liczba i różnorodność wyzwań będzie rosnąć.

Specjalnie dla ceniących rywalizację graczy już teraz rozwijana jest Arena – lokacja, w której śmiałek musi zmierzyć się w  falami coraz silniejszych wrogów i przetrwać jak najdłużej. Poza możliwością zdobycia unikatowego wyposażenia daje to graczom możliwość pięcia się w rankingu wojowników.

Mamy naprawdę masę pomysłów na dalszy rozwój tej gry, ale by była ona taka jaką ją wymarzyliśmy sobie w dniu oficjalnej premiery, potrzebujemy wsparcia graczy – ich uwag, opinii, tego co chcą by znalazło się w grze lub informacji z czego powinniśmy zrezygnować – mówi Tomasz Grudziński. Zapraszam na naszą stronę, media społecznościowe i wydarzenia jak Pyrkon. Mocno liczymy na polską społeczność graczy – dodaje Grudziński.

Bladebound jest dostępny za darmo (w modelu f2p) w sklepie Google Play.

W tej chwili tytuł jest dostępny tylko w Polsce. Data oficjalnej premiery nie jest jeszcze ustalona.

Oficjalna strona:  www.bladeboundgame.com

[Informacja prasowa]