Bohemian Killing – mix Pheonixa Wrighta z Gone Home – startuje na IndieGoGo

Kampania nowej gry polskiego studia The Moonwalls właśnie wystartowała na IndieGoGo. Jej celem jest zebranie funduszy na ukończenie gry, której premiera planowana jest na Maj przyszłego roku, na platformach Windows, Mac i Linux. Twórcy planują zebrać 13,000 dolarów, a zbiórka potrwa do 9 grudnia br.

Bohemian Killing to narracyjny dramat sądowy, który daje graczowi możliwości prowadzenia sprawy, poprzez całkowite zintegrowanie gameplaya z opowiadaną historią.

O samej grze informował także Adrian Chmielarz:

Steampunkowy Paryż w końcu XIX wieku, rozdarty między tradycją a nowoczesnością. Różnice klasowe, wszechobecny rasizm w końcu doprowadzają do tragedii. Rok pózniej stajesz przed sądem, oskarżony o brutalne morderstwo. Co zrobisz żeby oczyścić się z zarzutów? Będziesz kłamał, podpierał swoje zeznania dowodami, czy udawał niepoczytalnego? Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia.

Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych – w teraźniejszości gdzie znajdujemy się  na sali sądowej. Poznajemy kolejne dowody oraz wysłuchujemy zeznań świadków i pytań sędziego. Każde zadane pytanie uruchamia flashback – i rozpoczyna zeznania.

Znajdując się w odpowiedniej dzielnicy Paryża każda decyzja, interakcja, działanie wpływa na zeznania Alfreda Ethona i końcowy wyrok.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, które mogą doprowadzić do kilkunastu standardowych i jednego ukrytego zakończenia, w grze nie ma złej drogi, a każda rozgrywka będzie inna.

Bohemian Killing jest nową grą jednoosobowego studia The Moonwalls, założonego przez Marcina Makaja. Gra powstała we współpracy z kompozytorem – Marcinem Maślanką.

KAMPANIA NA INDIEGOGO

[Informacja prasowa]