BRAWL – już wkrótce zawita na PlayStation 4

Najnowsza produkcja Bloober Team – BRAWL – już wkrótce zawita na PlayStation 4. Z tej okazji autorzy dzielą się nowymi informacjami na temat swojego dzieła.

Czym jest BRAWL? Jest to tytuł utrzymany w mrocznym klimacie, w którym może bawić się do 4 graczy jednocześnie.

Obecnie na rynku brakuje tego typu rozrywki. Celem ekipy Bloober Team było wypełnienie tej niszy, ponieważ wierzymy, że nie ma niczego lepszego niż spędzanie czasu z przyjaciółmi i wspólne granie. Ciężko pracowaliśmy, by to doznanie było dla graczy tak przyjemne, jak to tylko możliwe. Można powiedzieć, że to powrót do złotej ery gier arcade. Mamy nadzieję, że udało się nam uchwycić ten klasyczny, oldschoolowy klimat. – powiedział Paweł Matyjewicz

Zasady gry są proste. Czterech graczy zostaje zrzuconych na arenę przypominającą labirynt. Aby wygrać, należy uzbierać jak największą liczbę punktów, co oczywiście łączy się z pokonywaniem przeciwników. Każdy gracz porusza się po mapie, starając się przechytrzyć innych i wysadzić ich w powietrze za pomocą strategicznie rozstawionych przez siebie bomb.

 

Jeżeli koncepcja wydaje się Wam znajoma, to dobrze. Mamy jednak dla Was nowe smaczki w postaci elementów znanych z gier MOBA i kompletnie nowe zasady. – dodaje Paweł

BRAWL oferuje ośmiu bohaterów – każdy z nich cechuje się unikalnym zestawem umiejętności. Jedna postać może natychmiastowo zamienić się miejscem na planszy ze swoim celem, a inna używa paraliżującego spojrzenia (niczym u mitycznej Meduzy), dzięki któremu można na moment unieruchomić przeciwników.

Brawl 17_03_15_09

Tytuł pozwoli na konkurowanie z graczami z całego świata w dwóch trybach online, ale przede wszystkim będzie można zaprosić swoich kumpli na rozgrywkę kanapową.

[Informacja prasowa]