Bulb Boy już na Kickstarterze i Steam Greenlight

Bulb Boy to pocieszna i straszna zarazem dwuwymiarowa przygodówka z mechaniką point and click. Jej twórcami jest zespół Bulb Boy Team składający się z: Szymona Łukasika (Art Director, Fourflies), Artura Mikołajczyka (Programmer, Ojtam Games) i Bartosza Gajdarskiego (Sound Designer, SoundIT). Bulb Boy będzie grą, w którą sami twórcy chcieliby zagrać.

Bulb Boy opowiada historię chłopca-żarówki żyjącego w Elektrycznym Lasku. Dorastał w wielkiej, starej rezydencji Żarówencji. Troskliwy dziadek Naftalin (emerytowany narkoleptyk) oraz wierny kompan Ćmopies (światłofil) toważyszyli chłopcu każdego dnia. To był czas radości i nieskrępowej zabawy. Pewnej ponurej nocy Bulb, nie wiedzieć czemu, zbudził się wystraszony. Dziadek Naftalin i Ćmopsiak zniknęli. Co się z nimi stało? Czemu dom spowił mrok, a w dalekich pomieszczeniach słychać dziwaczne bulgoty i mlaskania?

Styl graficzny łączy elementy słodkich i budzących empatię bohaterów z dziwacznym klimatem, a uniwersalny język bazgrołków w chmurkach, pozwala zrozumieć
bohaterów bez użycia jakiegokolwiek języka. Dostępne jest także darmowe demo gry, każdy może już dziś przeżyć chwile z Bulb Boyem pod TYM linkiem.

Wydanie gry zaplanowano na 2015 rok na Mac, PC, Linux a także jeśli układ żarówek będzie korzystny na platformy mobilne iOS i Android. Twórców można wesprzeć na Kickstarterze i Steam Greenlight.