Bulb Boy – światowy sukces polskiej produkcji

Mamy kolejny polski sukces na arenie międzynarodowej – Bulb Boy nagrodzony przez firmę Intel! Jeśli jeszcze nie wiecie o jakiej grze mówiimy, to poniżej znajdziecie więcej szczegółów dotyczących tej niezwykłej produkcji.

Bulb Boy to pocieszna, straszna i ohydna zarazem dwuwymiarowa przygodówka z mechaniką “point and click”. W Elektrycznym Lasku żył sobie chłopiec ze świecącą łepetynką (tak, zgadza się, to żarówka). Dorastał w wielkiej, starej rezydencji Żarówencji. Troskliwy dziadek Naftalin (emerytowany narkoleptyk) oraz wierny kompan Ćmopies (światłofil) toważyszyli chłopcu każdego dnia. To był czas radości i nieskrępowej zabawy. Pewnej ponurej nocy Bulb, nie wiedzieć czemu, zbudził się wystraszony. Dziadek Naftalin i Ćmopsiak zniknęli. Co się z nimi stało? Czemu dom spowił mrok, a w dalekich pomieszczeniach słychać dziwaczne bulgoty i mlaskania?

Wydanie gry zaplanowano na czwarty kwartał 2015 roku na platformy PC, Mac. Warto wspomnieć, że Bulb Boy został nagrodzony przez Intel, za Best Character Design. Statuetka zostanie wręczona autorom na tegorocznym PAX w Seattle (29 sierpnia). Dla zainteresowanych, na Steam pojawiło się również demo gry – sami sprawdźcie jak wygląda ta surrealistyczna, inspirowana prozą Kafki, polska produkcja!

[Informacja prasowa]