Charytatywny Game Jam na ZTG!

Twórcy gier zapraszają wszystkich chętnych na wyjątkowy Game Jam, który odbędzie się podczas Zjazdu Twórców Gier, w terminie 18-20 października w Poznaniu.
Jak na Game Jam przystało, uczestnicy mają zapewnioną: świetną zabawę, moc kreatywności oraz mnóstwo nowych znajomości z ludźmi ze świata gier. Pomysłodawcy zapraszają: programistów, grafików, designerów, storytelerów oraz wszystkich innych związanych lub jeszcze niezwiązanych z GameDevem.

Oficjalne rozpoczęcie Game Jamu odbędzie się w piątek o 16:00, na małej scenie Poznań Game Arena w pawilonie 8. Wtedy ogłoszony zostanie jego temat przewodni.

1383785_603467569716119_1091839749_n

W niedzielę, też o 16:00 w sali D ZTG odbędzie się oficjalne zakończenie Jamu. Uczestnicy będą mogli zaprezentować efekty swojej pracy szerokiemu gronu publiczności! Zostaną także przyznane nagrody w dwóch kategoriach: gry stworzone w 3 godziny oraz produkcje stworzone prze cały czas trwania zjazdu.

Nasz Game Jam ma charakter charytatywny. Razem z fundacją Zagrajmy (http://zagrajmy.org/) oraz Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu (http://www.slysze.edu.pl/), chcemy zorganizować spotkanie z grami planszowymi dla wychowanków tego ośrodka. Chcemy pokazać tym dzieciom naprawdę fascynujący świat gier planszowych, który z oczywistych względów jest dla nich trudno dostępny. Zostanie uruchomiona akcja w serwisie wspieram.to, na której każdy może wesprzeć ten szczytny cel, a w zamian dostanie od nas gry (i nie tylko) stworzone na tym Game Jamie. Biorąc udział w Jamie możesz dobrze się bawić, poznać ciekawych ludzi, stworzyć własną grę i jednocześnie pomóc potrzebującym. – Adrian Gardian – organizator Game Jamu.

Dla uczestników Game Jamu do pracy i burzy mózgów będą dostępne dwie sale w Pawilonie 14. Będzie można z nich korzystać przez cały czas trwania ZTG (sobota 9:00-19:30 oraz niedziela 9:00-17:30), oferujemy dach nad głową, prąd i bezprzewodowy internet. Każdy uczestnik będzie zobligowany do stworzenia timelapsa z powstawania swojej gry i przekazanie go do organizatorów, na tej podstawie gra zostanie zakwalifikowana do odpowiedniej kategorii. Jeżeli uczestnik chce zaprezentować swoją grę oraz mieć możliwość wygrania nagrody, musi przekazać organizatorom kody źródłowe, grafiki oraz dźwięki użyte przy tworzeniu gry, które zostaną wysłane do osób wspierających akcję w serwisie wspieram.to.

[Informacja prasowa]