Clockwork Tales: Of Glass and Ink – nowa gra od Artifex Mundi

W najbliższy piątek  – 22 stycznia pojawi się kolejna gra Artifex Mundi – Clockwork Tales: Of Glass and Ink. Produkcja ta przeniesie entuzjastów flagowej konsoli Microsoftu w klimatyczny świat steampunku. Nadchodząca premiera to efekt ciepłego przyjęcia przez graczy i recenzentów zeszłorocznego debiutu Artifex Mundi: osadzonej w świecie piratów i magii gry przygodowej Nightmares from the Deep: The Cursed Heart, która była pierwszą grą wydaną przez studio na Xbox One.

W Clockwork Tales gracz wcieli się w rolę tajnej agentki Ewangeliny Glass, próbującej rozwikłać zagadkę tajemniczych wstrząsów zagrażających bezpieczeństwu Gottlandii: krainy, pełnej niezwykłych parowych technologii i barwnych charakterów. By powstrzymać grożące światu niebezpieczeństwo, Ewangelina będzie musiała odnaleźć zaginionego dr Ambrożego Inka – jednego z największych naukowców ery parowej rewolucji – by z jego pomocą pokrzyżować plany, kryjącego się w niedostępnym zamczysku,  złowrogiego Generała Inżyniera Gottlandii – Gerharda Barbera. W trakcie misji napotka wiele przeszkód, rozwiąże mnóstwo zagadek a z niejednej opresji wyratuje ją niezwykły towarzysz – mechaniczny kruk, Mateusz.

XDEV03_Image_9 controls01_PL

Gra została dostosowana do sterowania padem i przeszła szereg usprawnień takich jak zmodyfikowany interfejs, co poprawiło komfort grania na dużych ekranach. Clockwork Tales: Of Glass and Ink w wersji na Xbox One zapewnia płynną rozgrywkę przy prędkości 60 klatek na sekundę w rozdzielczości FULL HD.  Na graczy czeka również dodatkowa przygoda z edycji kolekcjonerskiej, która pozwoli wcielić się w rolę dr Inka i poznać historię z jego perspektywy.

Clockwork Tales: Of Glass and Ink będzie dostępne w Polsce za 29,99 PLN (w pozostałych krajach EU oraz USA, będzie to odpowiednio: 9,99 EUR i 9,99 USD).