Clockwork Tales: Of Glass and Ink – nowa gra od Artifex Mundi

W najbliższy piątek  – 22 stycznia pojawi się kolejna gra Artifex Mundi – Clockwork Tales: Of Glass and Ink. Produkcja ta przeniesie entuzjastów flagowej konsoli Microsoftu w klimatyczny świat steampunku. Nadchodząca premiera to efekt ciepłego przyjęcia przez graczy i recenzentów zeszłorocznego debiutu Artifex Mundi: osadzonej w świecie piratów i magii gry przygodowej Nightmares from the Deep: The Cursed Heart, która była pierwszą grą wydaną przez studio na Xbox One.

W Clockwork Tales gracz wcieli się w rolę tajnej agentki Ewangeliny Glass, próbującej rozwikłać zagadkę tajemniczych wstrząsów zagrażających bezpieczeństwu Gottlandii: krainy, pełnej niezwykłych parowych technologii i barwnych charakterów. By powstrzymać grożące światu niebezpieczeństwo, Ewangelina będzie musiała odnaleźć zaginionego dr Ambrożego Inka – jednego z największych naukowców ery parowej rewolucji – by z jego pomocą pokrzyżować plany, kryjącego się w niedostępnym zamczysku,  złowrogiego Generała Inżyniera Gottlandii – Gerharda Barbera. W trakcie misji napotka wiele przeszkód, rozwiąże mnóstwo zagadek a z niejednej opresji wyratuje ją niezwykły towarzysz – mechaniczny kruk, Mateusz.

XDEV03_Image_9 controls01_PL

Gra została dostosowana do sterowania padem i przeszła szereg usprawnień takich jak zmodyfikowany interfejs, co poprawiło komfort grania na dużych ekranach. Clockwork Tales: Of Glass and Ink w wersji na Xbox One zapewnia płynną rozgrywkę przy prędkości 60 klatek na sekundę w rozdzielczości FULL HD.  Na graczy czeka również dodatkowa przygoda z edycji kolekcjonerskiej, która pozwoli wcielić się w rolę dr Inka i poznać historię z jego perspektywy.

Clockwork Tales: Of Glass and Ink będzie dostępne w Polsce za 29,99 PLN (w pozostałych krajach EU oraz USA, będzie to odpowiednio: 9,99 EUR i 9,99 USD).

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3