Clokwork Tales: Of Glass and Ink już w sprzedaży

Artifex Mundi, znane między innymi z Nightmares from the Deep wydało właśnie kolejną grę. I to nie byle jaką, gdyż jest to pierwsza niezależna przygodówka w klimatach steampunk rodem z Polski. Clockwork Tales: Of Glass and Ink opowiada historię Ewangeliny Glass, tajnej agentki, która rusza na poszukiwanie swojego przyjaciela, doktora Ambrożego Ink, który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął. Agentka podróżuje do miasteczka Hochwald, gdzie doktor widziany był po raz ostatni. Badania naukowca nad tajemniczymi wstrząsami zaprowadziły go do tej wysokogórskiej miejscowości oraz do zamku rodu Barberów, którego obecny rezydent, Generał Inżynier Gottlandii, Gerhard Barber nie kryje swoich autorytarnych zapędów.
Podczas swojej misji Ewangelina będzie musiała wykazać się nie lada sprytem, ale nie będzie działać sama – u jej boki dzielnie stoi Mateusz, mechaniczny kruk.

Produkcja jest wypełniona sekretnymi lokacjami, ukrytymi scenami, zagadkami, a tło rozgrywki stanowią ręcznie malowane lokacje. Dodatkowo, gra posiada polską i angielską wersję językową, a posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej oprócz standardowych (soundtracku, tapet, artworków) mają możliwość znalezienia większej ilości rozsianych w tytule elementów. Dostępne jest także darmowe demo gry, znajdziecie je, tak samo jak odnośnik do kupna gry, TUTAJ.