Crest coraz bliżej ufundowania

Crest to najnowszy tytuł studia Eat Create Sleep, którego kampania na indiegogo powoli dobiega końca. Do tej pory twórcom udało się zebrać prawie 19 tysięcy dolarów. Gra walczy także zielone o światło na Steamie.

W Crest gracz wciela się w boga. Jego zadaniem jest sprawienie, aby ludziom chciało się żyć. Nie jest to jednak takie proste. Kluczem jest zrozumienie potrzeb istnień, nad którymi sprawujemy pieczę. Każda interakcja ma swoje konsekwencje, dlatego istotne jest rozważne ingerowanie w życie oddanych nam wiernych.

Ciekawa jest mechanika gry. Nasza rola to tworzenie przykazań. Mogą one być także używane do wydawania konkretnych poleceń, a także łączone ze sobą, aby zwiększyć korzyści płynące z przestrzegania ich.

W życiu nic nie jest pewne – to samo tyczy się wiernych. Mogą oni mieć przykazania za nic i żyć według własnych reguł, mogą o nich zapomnieć. Kluczową kwestią jest pokazanie im, dlaczego warto przestrzegać stworzone przez gracza zasady i nawrócenie ich na ‚jedyną, właściwą ścieżkę życia’.

Bardziej szczegółowe informacje znaleźć można na stronie kampanii oraz Steam Greenlight.