Cyberhippie Collective – to mnie kręci!

Polska rozkwita inicjatywami niezależnymi, przy czym wiele z nich kusi oryginalnością! Właśnie wpadły mi w ręce materiały dotyczące Cyberhippie Collective, więc spieszę, by podzielić się z Wami dobrą nowiną.

Pomysł polega na stworzeniu studia gier niezależnych dysponującego miejscem, w którym każdy zainteresowany grami i tworzeniem gier mógłby swobodnie pracować nad swoimi projektami, ulepszać swoje zdolności, nawiązywać kontakty z innymi developerami, otrzymywać profesjonalne usługi kreatywne i uczestniczyć co miesiąc w wydarzeniach, turniejach gier i warsztatach.

twitch-logo-color

Celem jest pomoc wszystkim zainteresowanym tworzeniem elektronicznych światów, rozwijanie przemysłu gier niezależnych w Polsce i przede wszystkim tworzenie wysokiej jakości, inteligentnych gier przez ludycznych filantropów.

Uczestniczyć w przedsięwzięciu będzie można online (grupowy Slack dla wszystkich członków przestrzeni do prowadzenia dyskusji, livestreamy na Twitchu) oraz bezpośrednio, fizycznie.

header wider

Inicjatorzy pomysłu współpracują z lokalnymi organizacjami, w tym z Poznańską Gildią Graczy. Liczą też na wsparcie środowiska gamedevu, w tym polskich firm, które chciałyby sponsorowaną akcję lub objąć ją mecenatem honorowym.

Po długim okresie przygotowań mam już stronę i mogę powiedzieć, że projekt nabrał kolorów oraz przede wszystkim twarzy. Witajcie w Cyberhippie Collective! – pisze Tymoteusz Masiakowski, jeden z animatorów projektu.

Choć inicjatywa rozwija się powoli i w bólach, trzymam kciuki i jestem absolutnie pewien, że warto dać jej kredyt zaufania!

Fanpage: Cyberhippie Collective
Twitter: www.twitter.com/mothnode
Twitch: www.twitch.tv/cyberhippiecollective
Patreon: www.patreon.com/cyberhippiecollective