Cyberhippie Collective – to mnie kręci!

Polska rozkwita inicjatywami niezależnymi, przy czym wiele z nich kusi oryginalnością! Właśnie wpadły mi w ręce materiały dotyczące Cyberhippie Collective, więc spieszę, by podzielić się z Wami dobrą nowiną.

Pomysł polega na stworzeniu studia gier niezależnych dysponującego miejscem, w którym każdy zainteresowany grami i tworzeniem gier mógłby swobodnie pracować nad swoimi projektami, ulepszać swoje zdolności, nawiązywać kontakty z innymi developerami, otrzymywać profesjonalne usługi kreatywne i uczestniczyć co miesiąc w wydarzeniach, turniejach gier i warsztatach.

twitch-logo-color

Celem jest pomoc wszystkim zainteresowanym tworzeniem elektronicznych światów, rozwijanie przemysłu gier niezależnych w Polsce i przede wszystkim tworzenie wysokiej jakości, inteligentnych gier przez ludycznych filantropów.

Uczestniczyć w przedsięwzięciu będzie można online (grupowy Slack dla wszystkich członków przestrzeni do prowadzenia dyskusji, livestreamy na Twitchu) oraz bezpośrednio, fizycznie.

header wider

Inicjatorzy pomysłu współpracują z lokalnymi organizacjami, w tym z Poznańską Gildią Graczy. Liczą też na wsparcie środowiska gamedevu, w tym polskich firm, które chciałyby sponsorowaną akcję lub objąć ją mecenatem honorowym.

Po długim okresie przygotowań mam już stronę i mogę powiedzieć, że projekt nabrał kolorów oraz przede wszystkim twarzy. Witajcie w Cyberhippie Collective! – pisze Tymoteusz Masiakowski, jeden z animatorów projektu.

Choć inicjatywa rozwija się powoli i w bólach, trzymam kciuki i jestem absolutnie pewien, że warto dać jej kredyt zaufania!

Fanpage: Cyberhippie Collective
Twitter: www.twitter.com/mothnode
Twitch: www.twitch.tv/cyberhippiecollective
Patreon: www.patreon.com/cyberhippiecollective

Marcin M. Drews

Autor: Marcin M. Drews

Marcin M Drews – dziennikarz, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki, autor niepokornych referatów naukowych, a swego czasu również frontman zespołu rockowego. Od 1990 roku nieprzerwanie w mediach. Twórca pierwszej w historii gry komputerowej, która trafiła do oficjalnego podręcznika języka polskiego. Pasjonat sushi (popełnił nawet książkę na ten temat), zapalony urban explorer, twórca nowego transmedialnego cyklu "Łowcy przygód" promującego historie niezwykłe i turystykę alternatywną.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3