CyberSentinel polska gra ucząca podstaw programowania

CyberSentinel, czyli produkcja która bawiąc uczy i ucząc bawi. O co tu dokładnie chodzi? Polskie studio Mindhelix postanowiło stworzyć grę zdolną nauczyć zupełnego laika, podstaw programowania. Nie bójcie się jednak, nie musicie absolutnie nic umieć, wystarczy tylko kilka godzin zabawy z tworem częstochowskiego studia!  

W CyberSentinel gracz wciela się w role hackera, który tworzy program do wykradania danych z systemów zabezpieczeń (w stylizowanej na lata 80/90 XXw. cyberprzestrzeni). Nie musisz znać żadnego języka programowania, ponieważ wszystko budujemy za pomocą diagramów stanów maszyny Turinga. Oprócz walorów rozrywkowych, produkcja w pewien sposób uczy pierwszych kroków programowania.

Cechy gry:

  • Wciągające zagadki – daje możliwość wczucia się w rolę profesjonalnego hackera, obserwującego jak jego twór budzi się do życia
  • Łatwa do zrozumienia, trudna do opanowania
  • Stylistyka rodem z filmów pochodzących z lat 80’/90′
  • 36+ poziomów ze zwiększającą się trudnością oraz systemem upragde’owania
  • Edytor poziomów wraz z opcją grania i oceniania w plansze przygotowane przez społeczność.

Obecnie produkcja znajduje się na Steam Greenlight, ale ukazać ma się finalnie na: PC, Mac, Steam, Apple App Store, Android Google Play, Windows Phone 8. Planowana data premiery to  październik bieżącego roku.