Cyfrowe Smoki atakują czyli relacja Digital Dragons 2013!

Digital Dragons – co roku skupia największych producentów i wydawców gier z Polski i Europy. Głównym organizatorem Festiwalu jest Krakowski Park Technologiczny, który we współpracy z mediami branżowymi, społecznością gamedevową oraz środowiskiem akademickim stworzył imprezę bezprecedensową na polskim gruncie. Dla mnie wyjazd jest wielki przeżyciem i strasznie cie cieszę, że będę uczestnikiem Festiwalu. Specjalnie dla Was przygotuję szczegółową relację, żeby, chociaż w małym stopniu przybliżyć nieobecnym to, co nas czeka. Szykujemy wiele niespodzianek i atrakcji, o tym jednak dowiecie się dopiero w czasie trwania konwentu. Dlatego też w imieniu całej redakcji zapraszam na relację z Digital Dragons 2013

Relacja Informacje Vlogi Zdjęcia Dzień 1 | Dzień 2

informacje-dd2

O festiwalu:

Europejski Festiwal Gier Digital Dragons to największa biznesowa impreza w Polsce skierowana do przedstawicieli sektora cyfrowej rozrywki.

Digital Dragons co roku skupia najważniejszych producentów i wydawców gier z Polski i Europy. Głównym organizatorem Festiwalu jest Krakowski Park Technologiczny, który we współpracy z mediami branżowymi, społecznością gamedevową oraz środowiskiem akademickim stworzył imprezę bezprecedensową na polskim gruncie. Na bazie tej współpracy powstała Rada Programowa, która co roku wskazuje kierunek oraz zakres merytoryczny każdej edycji Festiwalu.

W tym roku tematami przewodnimi dyskusji panelowych podczas Digital Dragons będą: bieżące trendy na rynku Free2Play, edukacja w branży gier, porady dla młodych developerów oraz analiza sytuacji polskiego gamedevu przez przedstawicieli czołowych studiów developerskich. Ponadto, podczas Festiwalu odbędą się warsztaty i prelekcje obejmujące tematykę programowania, grafiki, gamedesignu oraz biznesu i marketingu.

To nie przypadek, że Europejski Festiwal Gier Digital Dragons powstał właśnie w Krakowie. Stolica Małopolski nazywana jest często polską Doliną Krzemową. Kraków przyciąga do siebie najbardziej utalentowanych ludzi z całej Polski. To miasto znane ze swojego akademickiego charakteru oraz prężnie działającej społeczności start-upowej. Kraków uznawany jest powszechnie za polską stolicę nauki, kultury i technologii. To właśnie tutaj działają jedne z najlepszych polskich uniwersytetów, uczelni technicznych i plastycznych, a także znajdują się centra badawczo-rozwojowe globalnych koncernów, takich jak: Google, Motorola, IBM czy Nokia Siemens Networks. Obok nich w bardzo szybkim tempie rozwija się środowisko start-upowe związane z branżą IT oraz sektorem gier. Swoje siedziby mają tu m.in.: Artifex Mundi, Bloober Team, Drago Entertainment, Ganymede, Reality Pump, Tate Interactive oraz Teyon.

Kraków to także miasto o niezwykle prężnym życiu kulturalnym, w którym co roku odbywa się około stu ważnych, prestiżowych festiwali, koncertów, wystaw, konferencji. W roku 2000 miasto było Europejską Stolicą Kultury. Europejski Festiwal Gier Digital Dragons doskonale wpisuje się w krajobraz kulturowy i biznesowy miasta.

Czas i miejsce imprezy:

Data: 19-20 kwietnia 2013 r.

Miejsce: Kraków, Małopolski Ogród Sztuki, Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej,

Poza spotkaniami biznesowymi oraz dyskusjami dotyczącymi trendów w branży, znajdziemy także czas na spojrzenie w przeszłość i uhonorowanie najlepszych produkcji ubiegłego roku. W tym roku statuetki Digital Dragons rozdane zostaną pierwszego dnia Festiwalu (19 kwietnia) na uroczystej gali w klubie Lizard King. Laureatów poznamy w czterech kategoriach: Europejska gra roku, Polska gra roku, Polska gra mobilna roku oraz Innowacyjna gra roku.

My o Digital Dragons 2013:

Program imprezy:

Program imprezy oraz więcej szczegółów znajdziecie na stronie – http://digitaldragons.pl/pl/europejski-festiwal-gier-digital-dragons/efg-2013/program

Relacjonuje: Jakub „Tupi” Wójcik