Czarodziejski Flet w wersji mobilnej

Rynek mobilny jest niezwykle konkurencyjny, a jednak niewiele jest na nim gier, które wyróżniają się innowacyjną rozgrywką, pięknym stylem graficznym lub mogą się pochwalić znanym nazwiskiem zaangażowanym w projekt. Jeszcze mniej jest produkcji, które łączyłyby w sobie wszystkie te cechy. Z tym większą przyjemnością ujawniamy nasz pierwszy tutuł: Czarodziejski Flet. To pierwsza na świecie gra iOS z gatunku casual puzzle, która połączy piękno i magię opery z radością grania.

Czarodziejski Flet pojawi się na iPhone’ach i iPadach we wrześniu tego roku. Pierwszy trailer prezentujący rozgrywkę dostępny jest tutaj:

Prace nad grą rozpoczęły się 8 miesięcy temu i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy ujawnić nasz projekt właśnie dziś, zaledwie jeden dzień po zakończeniu serii przedstawień ‘Czarojdziejski Flet’ – najsłynniejszej opery Mozarta, które miały miejsce w Tokio w Japonii. Przez cały ten czas bardzo blisko współpracowaliśmy ze słynnym japońskim reżyserem operowym – Amonem Miyamoto, przygotowując wideo projekcję na potrzeby tokijskich inscenizacji. Przez kilka miesięcy obserwowaliśmy jak rozwija się wizja artystyczna reżysera. Pomysł oparcia scenografii i kostiumów opery na stylistyce znanej z gier komputerowych, był fantastyczny. A libretto, w którym główny bohater zamienia się w gracza i poprzez ekran telewizora przenika do świata opery przedstawionego jako gra komputerowa sprawiło, że obudziła się w nas dusza gracza. Nagle dostrzegliśmy, że wszystkie elementy idealnie do siebie pasują, a świat growy i operowy przenikają się tak naturalnie, jakby współpracowały ze sobą od zawsze. Od tego momentu wiedzieliśmy, że stworzenie gry opartej na tym pomyśle będzie naszym kolejny projektem.

Dziś postrzegamy operę w kategoriach sztuki wysokiej. Tymczasem w czasach mozartowskich chodzenie do opery było zaliczane do bardziej codziennych rozrywek, jak dzisiaj chodzenie do kina. Pracując nad inscenizacją „Czarodziejskiego Fletu” w Tokio zdaliśmy sobie sprawę, że możemy spróbować przywrócić rozrywkowy sposób postrzegania opery. Tak narodził się pomysł naszej gry – powiedział Olaf Morelewski, główny projektant rozgrywki.

Magic_Flute_Castle

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że do współpracy udało nam się zaprosić światowej sławy reżysera operowego Amona Miyamoto oraz Nikikai Opera Theater. Ich współudział w tym projekcie jest dla nas bezcennym doświadczeniem i powodem do dumy.

Wyreżyserowałem “Czarodziejski Flet” Mozarta wykorzystując jako podstawę całej inscenizacji gry komputerowe i kulturę grania, która w dużej mierze przywędrowała z Japonii. Czuję się zaszczycony, że dzięki polskiemu studiu LabLike, dwa lata po premierze w Austrii pomysł wraca jako prawdziwa gra, którą wkrótce będziemy się mogli podzielić ze światem. Wierzę, że ten tytuł przypadnie do gustu zarówno graczom, jak i fanom opery – powiedział Amon Miyamoto, reżyser.

Magic_Flute_Fans

W grze Czarodziejski Flet wcielamy się w rolę Tamino – młodego, szlachetnego księcia, którego przeznaczenie zawiodło do królestwa Królowej Nocy. Uratowany przed atakiem zabójczego węża przez 3 służące królowej, Tamino obiecuje uratować jej córkę – piękną księżniczkę Paminę, z rąk złego Sarastro. Tak rozpoczyna się podróż pełna tajemnic, magii i niebezpieczeństw. Poddany trzem próbom i z pomocą Czarodziejskiego Fletu, który otrzymał od trzech służących, Tamino musi dowieść swojej lojalności, odwagi i prawości, by uratować księżniczkę. Jednak w świecie, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje, ocalenie Paminy to dopiero początek drogi do odkrycia prawdziwej tajemnicy królestwa Królowej Nocy.

Czarodziejski Flet to gra z gatunku casual puzzle, w której celem jest ułożenie ścieżki tak, aby móc opuścić poziom. Gracz może przesuwać kafelki budujące drogę do wyjścia zarówno w pionie jak i w poziomie, uważając jednocześnie na pułapki, ataki zabójczego węża, trzęsienia ziemi i strażników chcących mu uniemożliwić uratowanie pięknej księżniczki Paminy. Na każdym z poziomów ścieżkę można ułożyć na kilka różnych sposobów. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia gracza i jego zdolność logicznego myślenia.

Magic_Flute_Queen_Of_The_Night

GŁÓWNE CECHY GRY

 • Zwycięzca III miejsca w konkursie Very Big Indie Pitch w trakcie Pocket Gamer Connects 2015 w Londynie.
 • Gra z gatunku casual puzzle wykorzystująca muzykę i historię z opery Mozarta “Czarodziejski Flet”.
 • Styl graficzny lokacji i postaci inspirowany scenografią tokijskiej inscenizacji opery w reżyserii słynnego Amona Miyamoto.
 • 30 zróżnicowanych, wciągających poziomów.
 • 3 grywalne postaci.
 • Piękne cutsceny.
 • Możliwość ukończenia każdego z poziomów na kilka sposobów.
 • Prosty i przyjazny interface.
 • Satysfakcjonująca, zróżnicowana rozgrywka.
 • Możliwość dzielenia się wynikami z przyjaciółmi.
 • Osiągnięcia dostępne w ramach Game Center.
 • Pełna polska, angielska i japońska lokalizacja.

 

Więcej informacji na temat gry dostępne na stronie http://www.lablike.net i na profilach: Facebook, Twitter oraz Instagram.

Czarodziejski Flet zadebiutuje na iOS (iPhone/iPad) we wrześniu 2015.

[Informacja prasowa]