Czy PhiGames zatrzęsie rynkiem indie?

Nasz serwis zajmuje się nie tylko newsami z branży niezależnych gier, ale także chętnie wspieramy i reklamujemy studia, które takie gry tworzą. Zwłaszcza, jeśli są to nasi rodacy. Może warto ich wesprzeć. Tak więc, nawiązując do tekstu ze znanego serialu, „Czy poznaliście już PhiGames?”

Studio składa się z czwórki studentów informatyki inżynierskiej oraz studentów sztuki. Pewnego razu postanowili założyć studio i tak o to powstało PhiGames. Prosta historia, a jednak udało im się i już niebawem na świat przyjdzie ich dzieło zwane „Akihabara World”, czyli platformówka w japońskich klimatach (Akihabara to dzielnica Tokio, zwana dzielnicą otaku, czyli maniaków gier, mang i tym podobnych rzeczy). Mimo prostoty, gra nie ma nudzić. Jest to nowatorskie podejście do tematu platformerów oraz ma posiadać ciekawą, japońską grafikę. Brzmi nieźle? Też tak uważam. Premiera prawdopodobnie na początku 2013 roku. Niestety wyjdzie ona tylko na iOSowy sprzęt mobilny.

Jeśli chcecie śledzić uważnie pracę nad grą, warto obserwować stronę – my także będziemy to robić i dostarczymy konkretne informacje gdy takowe się pojawią. Obrazek na dole jest jednocześnie odnośnikiem do ich strony.