Czym jest: CATDAMMIT! Director’s Cat

Dawno nie było u nas tekstów z serii Czym jest, dlatego też w dniu dzisiejszym nadrabiamy zaległości, a od nowego roku już na stałe cykl ten wpisze się w nasz kalendarz artykułów.

Dla przypomnienia – nasz cykl Czym jest prezentuje najważniejsze informacje z gier niezależnych, które zostały dopiero zapowiedziane bądź otrzymaliśmy je tuż przed oficjalną premierą.

Tym razem opisywaną produkcją będzie CATDAMMIT! Director’s Cat, czyli produkcja stworzona przez ekipę Fir&Flams.

director's-cat-poster

Opis gry:

Nazywasz się Roman i jesteś mlekoholikiem, menelem. Przemierzasz ulice Catville, trzymając w łapach piłę łańcuchową! Niszczysz wszsytko na swojej drodze, jak w klasycznej arkadowej grze beat-em-up, zmiksowanej z Mario Bros, nowoczesnymi „infinite-runnerami” i mnóstwem retro miłości.

Wersja Director’s Cat to rozbudowana, desktopowa wersja CATDAMMIT!, bogatsza o nowe lokacje, tryby gry, postaci i przeciwników, urozmaicony gameplay oraz profesjonalny soundtrack. Gra zostanie wydana na komputery PC, Mac i prawdopodobnie również na Linuxa.

Fabuła:

To był jeden z tych poranków. Roman właśnie przesypiał porannego kaca, wierząc w to, że nic gorszego już mu się w tym ostatnim, które mu pozostało kocim życiu, nie przydarzy. Ale kiedy znalazł w okolicznym kontenerze piłę łańcuchową – jego wersja wydarzeń przeżyła drastyczny „update”. Piła łańcuchowa przykleiła się do jego menelskich łap i pociągnęła wgłąb pełnego przesłodkich mieszkańców miasta. Tak właśnie rozpoczyna się CATDAMMIT!. Roman nie zatrzyma się przed niczym i nic nie zatrzyma Romana.

Główne cechy:

  • Oldschoolowa rozgrywka arcade,
  • Przepiękna, kreskówkowa grafika z mnóstwem akcji na ekranie,
  • Zwariowani bohaterowie (między innymi kot mlekoholik, lisi gangsterzy, psy policyjne, prosty-kotki …)
  • Nietypowy design – standardowy, levelowy system został zastąpiony otwartym miastem z ukrytymi lokacjami, tajnymi przejściami, zawartością do odblokowania oraz więcej niż jedną drogą do celu,
  • Otoczenie ulega zniszczeniu – pozostaw po sobie zgliszcza!
  • Używaj power-upów, zwiększaj moc i chroń swoją piłę przed przegrzaniem,
  • Losowe zdarzenia sprawiają, że każda rozgrywka jest wyjątkowa.

CATDAMMIT! Director’s Cat został również doceniony przez branże zachodnią jak również przez wielu twórców niezależnych. O to kilka opinii na temat polskiej produkcji:

„Dokładnie takich gier potrzebujemy. Takich, które pozwalają nam się zrelaksować i ponieść szaleństwu.”
Wraithkal’s Indie Game Corner

„Ta niezależna gra jest cudownie dopracowana, od początku do końca.”
Matt Ravenhall, Gameplay Magazine:

„To jest absolutnie powalające! Czapki z głów, panowie!”
Aron Foster, główny projektant gry ROUTINE:

„CATDAMMIT! to kawał czystej, zręcznościowej zabawy.”
Łukasz Spierewka, współtwórca gry SUPERHOT

A o to autorzy całego zamieszania – ekipa Fir&Flams.

Nazywamy się Fir&Flams, chociaż możecie nas również znać pod pseudonimami: Artur Hilger (grafika, design) i Marcin Barciński (programowanie). Jesteśmy początkującym, polskim niezależnym duo ze swoją pierwszą grą. Soundtrack do CATDAMMIT! przygotowuje dla nas młody, polski kompozytor – Maciek Dobrowolski. Więcej o nas, jak i o naszych grach znajdziecie pod adresem http://firflams.com

catdammit_greenlight_screen_citycenter

Najważniejszą informacją jest to, iż gra walczy na Steam Greenlight o Wasze głosy dlatego też prosimy o kliknięcie przycisku TAK pod adresem poniżej.

CATDAMMIT! Director’s Cat Na Steam Greenlight