Czym jest RojoFanGames?

Nasz portal jest poświęcony grom  Indie, więc nie mogło u nas zabraknąć wzmianki o rozwijającym się projekcie RojoFanGames. Ale o co właściwie chodzi?

Patryk „Rojo” Rojewski jest jednym z popularniejszych polskich „zagrajmerów”, u którego od kilku lat widzowie znajdują rozrywkę w przeładowanych pozytywną energią materiałach poświęconych głównie grom. Wśród gameplayów wielkich i znanych produkcji pojawiła się mała nietypowa i niezależna tj. Rojo the la Mordore Soldiere de Elite Revolutione Special Edition V.2 której autorem był niejaki DejM. Była to pierwsza gra stworzona dla i o Roju. Entuzjazm Patryka był ogromny, więc ruszyła fala kolejnych dzieł innych osób której już nie dało się zatrzymać.

1

Niektóre gry są bardzo proste i amatorskie, inne bardziej rozbudowane i dopracowane, a jeszcze inne tworzone przez kilka osób, jednak wszyscy autorzy mają wspólne cechy – są fanami Roja.

Z biegiem czasu inicjatywa bardzo się rozrosła. Z prostych gierek spod „game creatorów” zrodziły się produkcje które pochłonęły autorom miesiące pracy – a jedna z ostatnich jest już grą sieciową do wspólnej zabawy fanów (tutaj nasuwa się słynne powiedzenie Patryka – „Gry łączą a nie dzielą”).

Warto zaznaczyć, że większość twórców to osoby bardzo młode, które też nigdy wcześniej nie miały do czynienia z produkcją gier. RojoFanGames z Patrykiem na czele pchnęło ich do kreatywności – i oto w tym wszystkim chodzi – by jak najwięcej osób zainteresowało się pożytkowaniem swojego czasu przed komputerem.

Dlaczego to takie ważne? Osoba chcąca zabłysnąć przed Rojem i widzami tworząc grę – nawet bardzo prostą, stanie przed wieloma wyzwaniami które będzie musiała pokonać. Pojawi się tutaj potrzeba skorzystania z programów do grafiki rastrowej, wektorowej bądź 3D, programowania, w którymś z języków, pracy z multimediami, a więc np. nagrywanie i obróbka dźwięku i wiele wiele innych specjalistycznych kwestii.

Jeżeli choć jedna osoba dzięki RFG znalazła w któreś z tych dziedzin powołanie, i zaczęła się samo-kształcić, to można mówić już o sukcesie tej inicjatywy.

2

Kanał Patryka „Roja” Rojewskiego: http://www.youtube.com/user/ROJOV13
RojoFanGames na FB: https://www.facebook.com/ROJOFANGAMES

Autorem tekstu jest: Łukasz Chojnicki