Daedalic zapowiada nową steampunkową przygodówkę

Znane między innymi z Blackguards i Deponii studio Daedalic Entertainment zapowiedziało swoją najnowszą produkcję. Jej akcja toczy się w małym nadmorskim miasteczku w Anglii, gdzie kiedyś miejsce miała legendarna wystawa. Obecnie mieścina żyje w niepewności spowodowanej serią morderstw. Poszlaki wskazują na ruiny starej wystawy, które stały się schronieniem dla podrzutków, bezdomnych psów, odmieńców i włóczęgów znanych jako ‚The Colony‚. Dodatkowo, ‚The Colony’ zyskuje coraz większe wpływy w mieście i nie uchyla się od bezwzględnych środków.

The Devil’s Man to przygodówka, w której gracz wciela się w dwudziestoletnią Adelaide Spektor. Gdy była jeszcze dzieckiem, jej ojciec, słynny detektyw Karol Spektor zostawił ją na pastwę losu. Od tamtej pory Adelaide ukrywa się na ulicach miasteczka, żyjąc w strachu przed byciem wchłoniętą przez Kolonię i postępowaniem wbrew zasad moralnych jej rodziny. Kiedy zostaje świadkiem morderstwa przyjaciela swojego ojca, znajduje w tej sytuacji szansę na znalezienie Karola Spektora i powrócenie do odzyskania jej dawnego miejsca w społeczeństwie. Niestety, tylko Emily, podwójna morderczyni, jest w stanie jej pomóc.

TDM_Screenshot_01_Clocktower_Lobby

Kobiety zostają wciągnięte w sprawę prowadzącą do tytułowych ‚Devil’s Man’ – grupy naukowców, która już dawno przekroczyła granice świata materialnego i duchowego, a której członkowie giną jeden po drugim w dziwnych okolicznościach. Czy Adelaide i Emily uda się znaleźć Karola Spektora i odkryć jego powiązania z Devil’s Man?

W The Devil’s Man najistotniejszą cechą będzie wpływ gracza na fabułę – każda podjęta decyzja ma zmieniać bieg historii. Dlatego ważne będzie dokładne przeanalizowanie każdej dostępnej opcji, aby wybrać najlepszą dla siebie.

Gra ukaże się wiosną 2015 roku.