Dan Adelman opuszcza Nintendo

Dan Adelman ogłosił, że po niespełna dziewięciu latach współpracy z firmą zdecydował się opuścić amerykański oddział Nintendo i poświęcić się produkcjom niezależnym. Jako jeden z pierwszych zauważył potencjał tkwiący w indykach i teraz planuje wspomagać studia niezależne podczas tworzenia kolejnych gier i aplikacji.

Podczas pracy w Nintendo Dan widział premiery setek tytułów niezależnych i doradzał niezależnym developerom przy projektowaniu gier, kampaniach marketingowych i opracowywaniu strategi biznesowej. Sam jest najbardziej znany z odkrycia potencjału i pokazania światu takich indyków jak World of Goo, Cave Story czy seria BIT TRIP, zanim niezależne produkcje zostały zauważone w branży.

Wiele małych zespołów pracujących nad grami zdaje sobie sprawę jak ważne jest zadbanie o stronę biznesową danego projektu by osiągnąć sukces, jednak nie mają środków na zatrudnienie eksperta. Tutaj wkracza Adelman. Jego celem będzie zadbanie o ten aspekt projektów, jako wirtualny członek zespołu. W ten sposób będzie doradzał jakie decyzje podjąć co z kolei ma pozwolić studiom na wyróżnienie się z tłumu.

Dan Adelman jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych współpracą,  przeprowadzeniem wywiadu, czy wymianą poglądów na Twitterze (@Dan_Adelman) oraz jego blogu.