Dark Gates: Początki na wspieram.to

DFour Games od 2010 roku pracuje nad swoją produkcją i już niebawem ujrzy ona światło dzienne. Ma to umożliwić zbiórka na wspieram.to, polskiej platformie crowdfundingowej, dzięki której powstały już takie produkcje jak na przykład The Few.

Dark Gates: Początki to turowa gra cRPG, która na pierwszy rzut oka przypomina Legend of Grimrock. Podobieństwa widać zwłaszcza w sposobie poruszania grupy bohaterów, jednakże główną inspiracją dla Bartosza Dębskiego była papierowa RPG, Labirynt Śmierci.

DarkGates trailer pl from Bartosz Debski on Vimeo.
 

W grze dostępnych jest 20 bohaterów, jednakże jednorazowo drużynę może stanowić 6 z nich. Faktycznym celem tej kampanii jest zebranie funduszy na stworzenie komiksu, który pozwoli nam poznać lepiej ich historię.  Przemierzają one korytarze labiryntu tworzonego w czasie rzeczywistym. Produkcja korzysta także z algorytmu, który umożliwia jej losowe tworzenie lokacji, dzięki czemu zawsze można trafić na coś nowego, a za każdym rogiem może czaić się nowe niebezpieczeństwo.

DFour Games ma zamiar wydać swoją produkcję na Linuxie i Windowsie. Studio wykupiło także stoisko na Poznań Game Arena i w dniach 18-20 października będzie można spotkać się z twórcą czy pograć w przedpremierową wersję tytułu.