Detention – muzyczny powrót do korzeni serii Silent Hill?

Jeżeli należycie do grona sympatyków gier spod znaku survival horror, to produkcja tajwańskiego niezależnego studia RedCandleGames będzie dla Was odpowiednim tytułem. Gra Detention opowiada historię dwóch bohaterów pozostawionych samych sobie w opuszczonej na wzgórzu szkole, z której próbują uciec, ponieważ mroczna historia tego miejsca stała się siedliskiem dla potworów czyhających na życie śmiertelników.

Detention zatem potrzebowało odpowiedniej oprawy dźwiękowej, do której przygotowania zasiadł Weifan Chang, należący do pokolenia młodych kompozytorów, aczkolwiek mający już na swoim koncie wiele udanych, choć niekomercyjnych produkcji. Producentom gry oraz autorowi ścieżki dźwiękowej zależało na jak najlepszym odwzorowaniu mrocznej atmosfery panującej w produkcji, a w szczególności na nadaniu niepewności towarzyszącej graczom w trakcie rozgrywki. W związku z tym za pomocą dźwięków pokazano nie tylko dreszcz emocji panujący za oknem w postaci pogody, ale również dzięki użyciu syntezatorów przedstawiono emocje i niepewność bohaterów. Premiera Detention została zapowiedziana na 12 stycznia i pojawi się w ofercie platformy Steam, zaś jeżeli chodzi o ścieżkę dźwiękową, ta zostanie udostępniona dzień później m.in. w serwisie Bandcamp.

Weifan Chang:

Muzyka jest jak delikatna metafora w opowieści. Lubię zawierać w swojej muzyce nienamacalne sugestie, które pozwalają wszystkim słuchającym mojej muzyki wejść w zaprojektowaną przeze mnie przestrzeń. Od 2006 roku, kiedy rozpocząłem swoją karierę zawodowego kompozytora, skomponowałem muzykę do licznych odcinków seriali telewizyjnych, gier na platformy PC/iOS/Android, reklam oraz filmów. Gdy pracuję nad muzyką osadzoną w różnych realiach: od starożytnych eposów po romanse science fiction z akcją toczącą się w przyszłości, a nawet filmy i gry grozy, moja praca prowadzi mnie ku konkretnej opowieści w określonej chwili, z którą mogę się bawić do woli.

Wychowując się na Tajwanie, od dziecka grałem w japońskie gry i oglądałem amerykańskie filmy. Muzyczne elementy tych miejsc głęboko wpłynęły na mój styl komponowania. Poza muzyką, Osamu Tezuka, japoński mistrz mangi, jego praca i opowieści o miłości i życiu zawarte w jego arcydziełach, miał głęboki wpływ na moją pracę.

Link do muzyki: https://soundcloud.com/weifan-1/detention-main-theme

Link do strony z grą: http://store.steampowered.com/app/555220/

Link do gry: http://redcandlegames.com/detention/?lang=en

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3