Developerzy Unity mogą tworzyć gry na PlayStation Mobile za darmo

Podglądowa wersja silnika Unity dla PlayStation Mobile jest już dostępna. Użytkownicy Unity mają możliwość tworzyć i pokazywać światu swoje gry na urządzenia kompatybilne z PS Mobile bez dodatkowych kosztów.

Użytkownicy Unity mogą zarejestrować się za darmo z Sony Computer Entertainment by zdobyć dostęp do licencji na silnik gry. Obecnie projekt jest w fazie otwartych testów. Pełna wersja silnika dla PSM jest zaplanowana na lato 2014 roku.

Dodatkowo, Unity na Play Station Mobile oferuje developerom gier możliwość łatwego portowania gier z iPhone’a, iPada czy Androida na PS Vita i PlayStation TV. Dzięki temu w grach twórcy będą mogli wykorzystać analogi i tylni touchpad jako nową metodę sterowania. Działania te, według Sony, mają przyciągnąć twórców mobilnych.

Wsparcie Unity dla PlayStation Vita, wraz z trofeami, listą przyjaciół i matchmakingiem, zostało wprowadzone w styczniu. To jeden z kamieni milowych trwającej współpracy między Unity i Sony, która swój początek miała razem z kampanią PlayStation 4.

[Źródło]