Digital Dragons: Indie Showcase 2016

W tym roku twórcy niezależni ponownie będą mieli okazję zaprezentować swoje produkcje na Digital Dragons podczas konkursu Indie Showcase. Jeżeli chcecie pokazać stworzony tytuł ekspertom z branży gier, wydawcom, mediom oraz szerszej publiczności to już pora na zostawienie swojego zgłoszenia.

Podobnie jak w ubiegłym roku, również podczas tegorocznej edycji Digital Dragons wystartuje konkurs na najlepszą grę niezależną. Dzięki specjalnie przygotowanej przestrzeni twórcy gier indie będą mieli możliwość zaprezentowania swoich produkcji gościom konferencji oraz jury.

Poprzednia edycja Indie Showcase okazała się wielkim sukcesem, dzięki czemu miałem okazję zapoznać się z bardzo ciekawymi projektami jak chociażby The Shadowborn (tytuł niestety nie powstanie) czy Thea: The Awakening, która pojawiła się już na rynku i zbiera bardzo dobre oceny. Mam nadzieję, że w tym roku ponownie przetestuję bardzo interesujące produkcje. Żeby tak się stało musicie wykonać pierwszy krok w postaci zgłoszenia swojej gry. Poniżej znajdziecie formularz, w którym możecie to zrobić.

applynow

Zgłoszenia zbierane są do 15 kwietnia, natomiast informacje potwierdzenia będą wysyłane 29 kwietnia. Wymogiem do udziału jest posiadanie wejściówki – Dev Pass. Wszyscy uczestnicy Indie Showcase muszą również pamiętać o sprzęcie, na którym zaprezentują swoją produkcje.

DD20151

O tym jak było rok temu możecie dowiedzieć się z tekstu Dominiki.

Jakub Wójcik

Autor: Jakub Wójcik

Założyciel serwisu 1ndieWorld największego portalu w Polsce zajmującego się grami niezależnymi. W tym momencie zarządza marketingowo swoim projektem. Odkąd tylko pamięta jest zapalonym graczem, a jego pierwszą miłością było Commodore 64. Niegdyś pisał na łamach GIEROmaniaka i profesjonalnie grał w FIFĘ, obecnie zagorzały miłośnik gier niezależnych, a w szczególności dzieła stworzonego przez Phila Fisha. Założyciel i pomysłodawca Games Rage, którego pierwsza edycja odniosła duży sukces. Ma jeszcze wiele pomysłów związanych z polskim gamedevem.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3