Dobrych survival-horrorów nigdy nie za dużo

Polskie studio UndeadScout zapowiedziało nową grę i ruszyło z akcją na kickstarterze. Co nam niosą pierwsze wieści?

Husk – bo taki tytuł ma ten projekt, to survival horror z widokiem pierwszej osoby. Twórcy chcą postawić na klasyczną rozgrywkę gdzie oprócz eksploracji, będziemy zaopatrywać się w zapasy, walcząc o nie z przeciwnikami (czy to będą ludzie, czy potwory?), rozwiązując zagadki etc. O samej fabule też niewiele wiadomo, prócz tajemniczego sloganu, że wejdziemy w umysł i duszę człowieka, który stracił wszystko, nie tracąc nic. Nasze decyzje jakie będziemy podejmować podczas gry wpłyną na zakończenie.

Nie wiele nam to jeszcze wszystko mówi, natomiast z krótkiego gameplayu, który możemy obejrzeć bądź samemu przetestować czuć klimat. Graficznie Husk prezentuje się lepiej niż dobrze, o kwestię audio tez raczej możemy być spokojni. A czy kolejne informacje będą nastrajały pozytywnie czy wywołają w nas mieszane emocje, to po części zależy od nas i wsparcia finansowego graczy.

Osobiście trzymam kciuki, bo dobrych survival-horrorów jak na lekarstwo w ostatnich latach. Deweloper postawił sobie za cel 15,000 $ jako minimum to powstania gry. Sprawdźcie poniższe materiały i sami zadecydujcie czy sypniecie groszem (podobno po wczorajszych wyborach, mamy mieć więcej kasy w kieszeni, podobno).

Kickstarter

Demo