Don’t Escape 2 – zwycięzca tytułu najlepszej gry roku w kategorii „puzzle”

W Don’t Escape 2, zamiast uciekać z pokoju naszym zadaniem jest jak najbardziej zabarykadować się w nim. Na całe szczęście nie jesteśmy sami – w około jest mnóstwo ludzi skorych do pomocy, w zamian za drobną przysługę. Kluczem do przetrwania jest eksploracja i znajdowanie przeróżnych użytecznych przedmiotów. Pamiętajcie tylko, że czas ucieka…

Don’t Escape 2 to przeglądarkowa gra logiczna, stworzona przez Mateusza Sokalszczuka jakiś czas temu. Niedawno została nagrodzona w głosowaniu, przeprowadzonym przez Armor Games, tytułem Najlepszej Gry Typu Puzzle roku 2015. Oprócz tego otrzymała nominację w kategorii Najlepsza Gra Roku 2015!

Kiedy nieumarli zaatakowali, nie byliśmy gotowi. Patrząc wstecz, tak naprawdę nigdy nie byliśmy w pełni przygotowani. Epidemia rozpoczęła się ponad dwa tygodnie temu i zabierała ze sobą coraz więcej ofiar. Tym razem ledwo udało się nam ujść z życiem. Uciekliśmy, ale Bill został ugryziony. Obaj wiedzieliśmy co to oznacza… Postanowiliśmy więc zostać w tym opuszczonym budynku. Musimy odpocząć i przespać się. Ogromna horda zombie jest już w drodze. Dotrą tu o zachodzie słońca. Muszę zabezpieczyć to miejsce, zanim to się stanie, a być może uda się nam przeżyć do następnego dnia.

DontEscape2

Jeśli jeszcze nie zdążyliście zapoznać się z tym tytułem to odsyłam Was na stronę gry: http://armorgames.com/play/17657/dont-escape-2

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3