Double Fine buduje w kosmosie

Można się kłócić, czy zaliczyć Double Fine do twórców indie, biorąc pod uwagę ich romans z Jackiem Blackiem i powstanie mainstreamowego Brütal Legend. Niemniej jednak, od czasu finansowej porażki tego tytułu, studio raczej wpasowuje się w model i charakterystykę twórców niezależnych. Kolejna ich produkcja przeniesie nas w kosmos, gdzie będziemy musieli wybudować naszą własną bazę kosmiczną.

Spacebase DF-9 to ziszczenie się marzeń każdego fana kultowych seriali sci-fi takich jak Babylon 5, czy Star Trek: Deep Space Nine. Zadaniem gracza będzie wybudować stację, a następnie dbać o wygodę i bezpieczeństwo jej mieszkańców. Nie każdy zaglądający do naszych progów będzie przyjaźnie nastawiony, więc okazjonalne odpieranie ataków i abordaży nie będzie niczym zaskakującym. Przemierzymy też kosmos w poszukiwaniu surowców oraz porzuconych przez obce cywilizacje zapomnianych reliktów.

Gra trafiła właśnie na Steam Early Access gdzie za 25$ (30 jeśli chcecie soundtrack) możecie dostać dostęp do wersji alpha. Jak w każdej takiej produkcji pieniądze zarobione podczas wczesnej zbiórki posłużą ukończeniu tytułu. Chciałem narzekać że 25 dolców to całkiem dużo jak na taką grę, ale Double Fine osłodziło troszkę mój żal oferując 20% zniżki dla wszystkich, którzy posiadają na Steam poprzednie produkcję studia.

Jeśli gra zrobiła na was piorunujące wrażenie, to możecie zajrzeć na oficjalną stronę Spacebase DF-9, gdzie zbiórka pieniędzy prowadzona jest na większą skalę i możecie wesprzeć developera trochę grubszymi nominałami.

via Joystiq