Dwanaście jest lepsze od sześciu!

12 is Better Than 6 zgromadziło potrzebne środki na Kickstarterze! Jeśli jeszcze nie wiecie nic na temat tworzonej przez rosyjski zespół Ink Stains Games, gry to pokrótce zaraz Wam opowiem, o co w niej chodzi.

12 is Better Than 6 jest opowieścią o krwawej zemście, inspirowaną grą Hotline Miami. Tu również rozgrywka prowadzona będzie z widokiem „z góry” oraz opierać się ma na podobnym schemacie – biegamy i strzelamy. Całość graficznie wygląda ciekawie, bowiem wszystko, co widzimy na screenshotach zostało narysowane ręcznie.

Miałem okazję zagrać chwilkę w wersję demo, którą każdy może bezpłatnie pobrać na stronie projektu kickstarterowego (link poniżej). Mogę powiedzieć, że 12 is Better Than 6 jest naprawdę wyjątkową grą, wprowadzającą jeszcze więcej chaosu i strzelania do tego gatunku. Gracz wciela się w postać zbiega, który szuka zemsty. Niestety na swojej drodze spotyka wielu ludzi, gotowych zabić by tylko zdobyć nagrodę za jego głowę.

12ibt6_2

Co oznacza tytuł? Otóż 12 to liczba przysięgłych w sądzie (w USA), przez których nasz bohater nie chce być sądzony, gdyż woli zaryzykować szóstkę. „Szóstkę, czego?” – zapytacie, tu autorzy tłumaczą, że chodzi o liczbę osób niosących trumnę, ale według mnie nawiązuje to również do ilości pocisków w klasycznym rewolwerze.

LINK DO STRONY PROJEKTU: https://www.kickstarter.com/projects/1926605606/12-is-better-than-6