Emilly In Darkness dostępna na iOS oraz Android

1 dzień maja zdecydowanie zapadnie w pamięć ekipie ME2 Studio. To właśnie w dzisiejszym dniu odbyła się premiera ich najnowszego dzieła – Emilly In Darkness. Tytuł trafił  na App Store oraz Amazon App Store. Gra w wersji na OSX oraz Win8 z zupełnie przeprojektowanym sterowaniem powinna pojawić się tuż przed wakacjami.

Emilly In Darkness to oldschoolowa gra action-adventure w której z jednej strony strzelamy, zakładamy pułapki, uczymy się nowych umiejętności a z drugiej strony przemierzamy mroczny świat, poznając zaskakującą historię poprzez rozmowy z NPC’ami oraz z cutscenek.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Tytuł opowiada historię młodej dziewczyny Emilly, która pewnego razu z nieznanych powodów budzi się w lesie, gdzie po chwili zostaje zastrzelona przez nieznanego zabójcę. Nie ginie jednak –  przynajmniej nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.  Zamiast tego trafia do mrocznego i nieprzyjaznego miejsca przypominającego piekło. Jest zagubiona, sama, otoczona przez wrogie demony a co dziwniejsze przez innych opuszczonych ludzi, ludzi których intencje nie zawsze pozostają jasne. To dopiero początek…

Za produkcją stoi studio ME2, które składa się z dwójki osób – Daniela oraz Ani. Ekipa stworzyła swoje dzieło praktycznie bez budżetu, poza godzinami pracy przez ponad rok.

Niezależnie od przyjęcia Emilly In Darkness, będziemy robić kolejne gry jednak już teraz wiemy, że w grach mobilnych będziemy rezygnować z elementów zręcznościowych na rzecz rozbudowanej fabuły i bardziej klasycznej przygodówkowej rozgrywki. – powiedział Daniel Hałat

Linki: