Endlez – debiutancka produkcja studia Imagination Works

Nowopowstałe studio gier mobilnych z Warszawy – Imagination Works – debiutuje z produkcją Endlez. Autorzy rzucają graczom wyzwanie i zapraszają na przeżycie z gatunku „hardcore arcade chiptune rave”.

Endlez jest grą zręcznościową o prostej mechanice schemacie sterowania stworzonym z myślą o wygodnej rozgrywce. Tytuł skierowany jest do lubiących wyzwanie, wytrawnych graczy, ale podstawy szybko i bez trudu opanują też mniej doświadczeni gracze. Zaangażowanie w rozgrywkę budowane jest motywującym do powtórek wysokim stopniem trudności oraz wielką liczbą dodatków, które gracz może odblokować w nagrodę za postęp w rozgrywce. Wśród nich, kolejne ścieżki mini-albumu muzyki elektronicznej chiptune, znanego artysty gatunku – I Set My Pixels on Fire (Mateusza Czecha).

ENDLEZgameplay4

Gra dostępna jest obecnie wyłącznie w Polsce, do pobrania z Google Play. Premierę światową, oraz wersję iOS twórcy zapowiadają na koniec lutego.

Endlez to:

  • gra darmowa, bez mikropłatności
  • prosta mechanika i sterowanie pozwalające błyskawicznie opanować rozgrywkę
  • wymagająca rozgrywka w której częstotliwość porażek motywuje do kolejnych prób
  • szeroka paleta wyrazistych, abstrakcyjnych i charakterystycznych motywów graficznych
  • wysokiej jakości ścieżka dźwiękowa “chiptune” znanego artysty I Set My Pixels on Fire

Twórcy o grze:

W Imagination Works bardzo silnie działa inspiracja za neonowymi latami 80tymi – ich kolorytem i dynamiką. W “Endlez” dajemy temu wyraz na kilka sposobów. Abstrakcyjny, mieniący się kolorami design nawiązuje do stylistyki wczesnych wyobrażeń cyberprzestrzeni. Muzyka wibrująca w uszach podczas rozgrywki, to najwyższej klasy utwory inspirowane tym, co w tamtych czasach słyszało się w kultowych dziś grach wideo. Sama rozgrywka swoją prostotą i skalą wyzwania również nawiązuje do najlepszych tradycji tego, co można było znaleźć na automatach i 8-bitowych domowych maszynach do grania.  – opisuje inspiracje zespołu główny projektant, Daniel Kasprzykowski

Więcej informacji:

Endlez na Google Play: http://j.mp/EndlezIW

Strona domowa Imagination Works: http://imaginationworks.pl

[Informacja prasowa]

Jakub Wójcik

Autor: Jakub Wójcik

Założyciel serwisu 1ndieWorld największego portalu w Polsce zajmującego się grami niezależnymi. W tym momencie zarządza marketingowo swoim projektem. Odkąd tylko pamięta jest zapalonym graczem, a jego pierwszą miłością było Commodore 64. Niegdyś pisał na łamach GIEROmaniaka i profesjonalnie grał w FIFĘ, obecnie zagorzały miłośnik gier niezależnych, a w szczególności dzieła stworzonego przez Phila Fisha. Założyciel i pomysłodawca Games Rage, którego pierwsza edycja odniosła duży sukces. Ma jeszcze wiele pomysłów związanych z polskim gamedevem.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3