Endlez – debiutancka produkcja studia Imagination Works

Nowopowstałe studio gier mobilnych z Warszawy – Imagination Works – debiutuje z produkcją Endlez. Autorzy rzucają graczom wyzwanie i zapraszają na przeżycie z gatunku „hardcore arcade chiptune rave”.

Endlez jest grą zręcznościową o prostej mechanice schemacie sterowania stworzonym z myślą o wygodnej rozgrywce. Tytuł skierowany jest do lubiących wyzwanie, wytrawnych graczy, ale podstawy szybko i bez trudu opanują też mniej doświadczeni gracze. Zaangażowanie w rozgrywkę budowane jest motywującym do powtórek wysokim stopniem trudności oraz wielką liczbą dodatków, które gracz może odblokować w nagrodę za postęp w rozgrywce. Wśród nich, kolejne ścieżki mini-albumu muzyki elektronicznej chiptune, znanego artysty gatunku – I Set My Pixels on Fire (Mateusza Czecha).

ENDLEZgameplay4

Gra dostępna jest obecnie wyłącznie w Polsce, do pobrania z Google Play. Premierę światową, oraz wersję iOS twórcy zapowiadają na koniec lutego.

Endlez to:

  • gra darmowa, bez mikropłatności
  • prosta mechanika i sterowanie pozwalające błyskawicznie opanować rozgrywkę
  • wymagająca rozgrywka w której częstotliwość porażek motywuje do kolejnych prób
  • szeroka paleta wyrazistych, abstrakcyjnych i charakterystycznych motywów graficznych
  • wysokiej jakości ścieżka dźwiękowa “chiptune” znanego artysty I Set My Pixels on Fire

Twórcy o grze:

W Imagination Works bardzo silnie działa inspiracja za neonowymi latami 80tymi – ich kolorytem i dynamiką. W “Endlez” dajemy temu wyraz na kilka sposobów. Abstrakcyjny, mieniący się kolorami design nawiązuje do stylistyki wczesnych wyobrażeń cyberprzestrzeni. Muzyka wibrująca w uszach podczas rozgrywki, to najwyższej klasy utwory inspirowane tym, co w tamtych czasach słyszało się w kultowych dziś grach wideo. Sama rozgrywka swoją prostotą i skalą wyzwania również nawiązuje do najlepszych tradycji tego, co można było znaleźć na automatach i 8-bitowych domowych maszynach do grania.  – opisuje inspiracje zespołu główny projektant, Daniel Kasprzykowski

Więcej informacji:

Endlez na Google Play: http://j.mp/EndlezIW

Strona domowa Imagination Works: http://imaginationworks.pl

[Informacja prasowa]